נגב באב"ד
נגב באב"דצילום: באדיבות המשפחה

נגב באב"ד, פעוט בן שנה וארבעה חודשים מכפר תבור, נפצע בערב חג הפסח (שני) באורח אנוש בתאונה חריגה כשנדרס על ידי קלנועית בכפר אדומים ליד ירושלים.

"זה קרה ברגע הכי מפתיע", סיפר אביו חנוך ל'ynet'. "היינו בבית הכנסת ונגב ישב איתי יחד על המדרגות של בית הכנסת. אדם בא להסתובב אחרי שהניח את אביו המבוגר בבית הכנסת, התבלבל בין 'רוורס' לנסיעה קדימה ונסע כלפינו. נגב היה עם הגב כלפי הקלנועית - ואז הוא התנגש בנו".

האב סיפר כי "נגב פונה במצב אנוש למרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים, עבר שני ניתוחי ראש ומאז הוא מורדם ומונשם עם חשש כבד לחייו. כולנו קוראים לציבור להתפלל להחלמתו המהירה של נגב בן הללי".

הוא שיתף כי "בבית הכנסת היו באותו הזמן ארבעה רופאים ותיקים ומקצועיים שהגיעו לחגוג את החג עם בני המשפחה, ומיד זינקו כדי לטפל בנגב. בבית הכנסת היה תיק עזרה ראשונה ששימש את הצוות הרפואי וציוד הנשמה ודפיברילטור. הטיפול בשטח היה טיפול מציל חיים ואני אסיר תודה לכל מי שעסק בהצלת חייו של נגב".

משפחת באב"ד עברה לכפר תבור לפני כארבע שנים מביתה הקודם בבית אל. התאונה התרחשה בין תפילת מנחה לערבית של חג הפסח.

פארמדיקית מד"א בושמת לובינר שטיפלה בנגב סיפרה: "הפעוט שכב על הקרקע מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, הרדמה, הנשמה ומתן טיפול תרופתי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קשה".