זוכים לאהדה. מחבלי חיזבאללה. ארכיון
זוכים לאהדה. מחבלי חיזבאללה. ארכיוןצילום: פלאש 90

גרי קורן, חבר מועצת חיפה לשעבר, חויב לשלם פיצוי בגובה של כשמונים אלף שקלים לחבר מועצת חיפה, רג'א זעאתרא, מי שכמעט והיה לסגן ראש עיריית חיפה, מאחר והגדיר אותו במספר אירועים כתומך טרור בשל התבטאויותיו לאורך השנים.

"אחרי מאתיים יום במילואים ובלוחמה בחזית קיבלתי הודעה מעורך הדין שלי הודעה שאחרי שנים יש פסק דין ובו אני צריך לשלם פיצוי לאותו חבר מועצה שיש לו שלל אמירות מכוערות כלפי מדינת ישראל", מספר קורן ומציין כי הדיונים בעניינו נמשכו כשלוש שנים, סיכומי הדיון ניתנו כבר לפני כשנה, ועם זאת רק כעת, כשהוא בשירות מילואים התקבלה ונמסרה לו ההחלטה.

ההחלטה כוללת פיצוי של שבעים אלף שקלים לזעאתרא עצמו ועוד עשרת אלפים שקלים לעורך דינו. "מדובר בפיצוי לאדם שכששאלו אותו אם חמאס הוא ארגון טרור, הוא עונה בשלילה. הוא מתראיין לערוץ אל מיאדין המזוהה עם חיזבאללה ואומר שם שישראל היא אויבת העמים. יש עוד התבטאויות רבות והכול הוצג בפני בית המשפט", מספר קורן ומציין כי פנו אליו עורכי דין שאמרו לו שהם מזועזעים מפסק הדין אותו הם רואים כמסוכן וככזה שיפתח פתח לחסינות משפטית למי שירצה לתמוך בארגוני טרור, ומנגד יסתום פיות למי שירצה לחשוף את התמיכה הזו ולהיאבק בה.

לשאלתנו אם יתכן ובהתבטאויותיו שלו הייתה חריגה מהמקובל ואולי נאמרו דברים חריפים או כאלה הגולשים אל מחוץ לגבולות החוק, והוא משיב בשלילה וקובע כי גם לפי חוות דעתם של משפטנים לא הייתה כל חריגה מצידו אלא "קראתי לילד בשמו. יש עוד הרבה אמירות שלו נגד ישראל וצה"ל. הוא מעריץ את נסראללה ואת חיזבאללה. הגזמות היו מהצד שלו ולא מהצד שלי".

גרי קורן
גרי קורןצילום: באדיבות המצולם

קורן מספר כי בכוונתו להגיש כבר בימים הקרובים ערעור על שופטת בית המשפט השלום כאמלה ג'אדעון ואנחנו שואלים אם יתכן וכאשר הגדיר את זעאתרה וסיעתו כנציגי חיזבאללה טעה, שכן בסופו של יום מדובר בנתון עובדתי שניתן להוכיח שאינו נכון, וממילא להיתלות בו כדי להטיל עליו את הקנס. קורן מצידו אומר כי יתכן וניתן להיתלות בסמנטיקה כזו או אחרת של ההבדלים בין תמיכה לנציג, אך בפועל "הוא תמך במילותיו בחיזבאללה וכל זה יופיע בערעור. אנשי מקצוע אומרים לי שיש בעיה רצינית בפסק", הוא משיב ומבהיר כי אין בכוונתו לתת לשונאי ישראל את העונג של מניעת הזכות שלו לשירות מילואים להגנת המדינה.

במסגרת מאבק זה, הוא מספר, נפתח מיזם גיוס המונית תחת הכותרת 'נותנים גב לגרי' ובו כבר גוייסו מעל חמישים אלף שקלים על ידי אזרחים שנרתמו לעניין ולהם הוא מודה. קורן מוסיף ומבהיר כי אין בכוונתו לשנות את התבטאויותיו גם בעתיד בנושא זה. "שום דבר לא יעצור אותי מלהגיד את האמת. אמשיך לקרוא לילד בשמו וכשאני רואה תמיכה בארגוני טרור אמשיך להגיד את זה ולהציג את זה לציבור כפי שמנעתי את המשך הקדנציה שלו כסגן ראש עיר בשכר".

עוד מציין קורן כי דברים ברוח דבריו שלו נאמרו על ידי ראש הממשלה נתניהו, יו"ר האופוזיציה לפיד, השרים קיש, דרעי ואחרים, אך מאחר ולהם יש חסינות, ולא אין, התביעה מופנית אליו.

"לחברי כנסת יש חסינות ולגבי חברי מועצה הנושא העניין בבדיקה. אין משהו ודאי, והנושא יעלה בערעור כי הדברים נאמרו כששנינו היינו חברי מועצה. זה פותח פה לסתימת פיות בשיח בין חברי מועצה", אומר קורן המדגיש כי גם עורכי דינו של זעאתרא מציינים שמדובר בפסק דין תקדימי, ובעיניו מדובר בתקדים מסוכן בהחלט לחופש הדיבור ולמאבק בטרור.