דיצה אור, אימו של אבינתן החטוף בעזה, התארחה באולפן ערוץ 7 לשיחה אישית על הדרך שבה היא מצליחה לשאוב כוחות ולהמשיך במאבק למען שחרור בנה - למרות הקושי והכאב.

"אני נמצאת היום 24/7 בעניין של אבינתן, סביב הניסיון לקדם את השחרור שלו ושל כל החטופים, ולעשות את התפקיד שלנו בתקופה הכל כך גורלית הזאת של עם ישראל. חלק מאוד משמעותי מכל מה ‫שאני כאימא עוברת ‫וכמשפחה אנחנו עוברים - זה לדעת ‫בצורה מאוד ברורה, ‫ואין לנו ספק בעניין, שהסיפור ‫האישי שלנו - הוא סיפור של מדינת ישראל ושל עם ישראל. זה נותן כוח ועוצמה ומקום עם הרבה עומק למה שקורה", אומרת אור.

היא מספרת: "אני מקבלת כוחות גדולים מהחיבור בעם ישראל ומהקב"ה שנותן לי כוח בכל רגע. הבוקר הוא הרגע האישי הכי קשה שלי - כשאני קמה וחושבת איפה הוא ומה עובר עליו - ואם אחרי כל זה יש לי כוח לקום מהמיטה ולהתחיל יום חדש זה בזכות הקב"ה".

"ברור לי שזו הדרך של השם, שאנחנו לא מבינים אותה והיא נורא כואבת לנו, להוביל אותנו אל הטוב. הידיעה הזו זוקפת את קומתי ונותנת לי את היכולת לחיות עם המצב הנוכחי", מוסיפה אור.

"מה שאנחנו עוברים עכשיו זה סוג של תקופה. יש לה התחלה מאוד ברורה ויש לה גם סוף שאנחנו לא רואים אותו. כאילו נכנסנו למנהרה ואנחנו צועדים בה בחושך ומתישהו נצא מהצד השני אל האור. מה שקורה בתוך המנהרה הזאת הוא תהליך של בירור של הזהות שלנו ושל מדינת ישראל. כדי להתמודד עם זה עלינו להתחבר אל המקום שבו ברור לנו מי אנחנו ומה אנחנו עושים פה", היא מסכמת.