הקלטות הקשר של התצפיתנית יעל לייבושורמתוך: סרט הדוקו "חיילות של אף אחד", כאן 11

התצפיתנית סמל יעל לייבושור ז"ל ניסתה במשך דקות ארוכות להזעיק עזרה למוצב 'נחל עוז' שנכבש על ידי מחבלי חמאס בבוקר השבעה באוקטובר.

בהקלטות הקשר הדרמטיות שפורסמו הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב' היא נשמעת זועקת לעזרה תוך כדי שהיא מפרטת את קצב ההתקדות של המחבלים למוצב.

בשעה 06:30 ביקשה יעל לדעת האם קיבלו את הדיווח שלה על "ארבעה אנשים שיורדים לכיוון הגדר, אשרו קבלה. קבלו פרש טורקי כלוא בעקבות חציה של שין. הם נוסעים על אופנועים לכיוון שטחנו, עברו כבר את הרואה יורה, בסביבות השלושים אנשים", נשמעת יעל מדווחת בקשר.

ההקלטה מסתיימת בדיווח על מחבלים שחדרו למוצב. "קבל שאני מזהה בערך כחמישה עשר אנשים שצמודים לחומה המזרחית של המוצב - ושהם נמצאים בתוך המוצב".

גילי, אמא של התצפיתנית יעל, שיתפה: "לקח לי חודש להאזין להקלטה. אמרתי לעצמי - אם היא עמדה מול הדבר הזה, אני צריכה להיות מסוגלת להאזין לה. אני נשארת עם המשפט האחרון, זה רגע מאוד קשה - שומעים שיעל הבינה שזה נגמר ושהיא הולכת למות".

היא הוסיפה: "לא עוברת דקה בלי שאני מתגעגעת אליה. אני פשוט מתגעגעת שהיא תהיה. מחכה לשמוע אותה יורדת במדרגות, לראות אותה במטבח מכינה מקושקשת, מחכה לחיבוק שלה, לעיניים שלה, לקול שלה - אני מתגעגעת לכל דבר בילדה שלי".