צביקה פוגל
צביקה פוגלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת חוק הגנה על הציבור מפני אירגוני פשיעה שהגיש יו"ר הועדה לביטחון לאומי, צביקה פוגל מסיעת עוצמה יהודית, בהובלת השר בן גביר.

בהצעת החוק נכתב כי "בשנים האחרונות משטרת ישראל מתמודדת עם עליה משמעותית בפעילות הפשיעה המאורגנת בישראל, בדגש על החברה הערבית, המהווה סכנה ממשית לשלום הציבור וביטחונו ואף עולה בחיי אדם. בחינת סוגיה זו מול גורמי המשטרה העלתה קשיים של המשטרה להתמודדות עם תופעות אלה, באמצעות הכלים הקיימים בידי המשטרה כיום, לפי הדין הפלילי בישראל, וכי קיים צורך חיוני ומידי בגיבוש כלים אפקטיביים נוספים שיועמדו לרשותה לטיפול בפשיעה החמורה זו, ולעצירת הפגיעה בחיי אדם על ידי ארגוני הפשיעה או הפועלים מטעמם".

עוד נאמר בה כי "משכך, מוצע לקבוע כהוראת שעה למשך כשנתיים, כי תינתן סמכות לבית המשפט המחוזי להוצאת צווי הגבלה שיפוטיים, בהתבסס על הערכת מסוכנות מודיעינית (ראיות מנהליות), אשר נערכה על ידי משטרת ישראל, ביחס לאנשים מסוימים, שתובא בפניו לאחר אישור המפקח הכללי של משטרת ישראל או קצין משטרה בכיר שהוסמך לכך על ידי המפקח הכללי של המשטרה".

בהצעת החוק צויין כי "בהקשר זה כי צווי ההגבלה השיפוטיים שמבוקש להסמיך את בית המשפט בהם בהצעת החוק, מבוססים ברובם הגדול על צווים דומים הקיימים כבר כיום בחוקים האמורים לעיל. לדוגמא, מגבלה על כניסה למקום או נוכחות באזור מסוימים, מגבלה על מקום מגורים או עבודה ועוד".

השר בן גביר הדגיש כי "משטרת ישראל פועלת ללא הרף נגד אירגוני הפשיעה, הצעת החוק הזו של ח"כ צביקה פוגל תתן מענה נוסף למשטרה במלחמה עם אירגוני הפשיעה, אני סמוך ובטוח כי כלל חברי הכנסת, מימין ושמאל יתמכו בהצעת החוק החשובה".

ח"כ צביקה פוגל סיכם: "כשתתקבל הצעת החוק אירגוני הפשיעה יחפשו מקום לברוח אליו".