הרב גראמי במפגש עם הנשיא ראיסי
הרב גראמי במפגש עם הנשיא ראיסיצילום: ללא

הקהילה היהודית באיראן, בראשות הרב הראשי הרב יהודה גראמי, פרסמה בשם "אגודת הקילימיאן" (כינוי הקהילה) בטהרן, הודעת אבל בעקבות מותו של הנשיא אברהים ראיסי, שר החוץ ובכירים נוספים בהתרסקות מסוק.

"אנו מלאי עצב ובעיניים דומעות, על מות הקדושים של האייתוללה אברהים ראיסי, נשיא העם ומשרת האומה של איראן, יחד עם מדינאים ופקידים אחרים של האיסלאם. הרפובליקה של איראן, למנהיג העליון של המהפכה ולכל בני ארצו. ללא ספק, ההיסטוריה של איראן לעולם לא תשכח את זכרו של הנשיא הצנוע והמעונה", לשון ההודעה.

עוד נכתב בה כי "קהילת הקילימנים של איראן מבכה את האובדן הפתאומי של נשיאה ומשרתים העם אחרים שנהרגו. יחד עם כל האיראנים אנו מבקשים מהכל יכול את הכבוד הגבוה ביותר עבור האצילים של ארץ זו".

בשנה שעברה נפגש רבה הראשי של איראן עם הנשיא ראיסי במפגש של אנשי דת. הרב גראמי עמד בראש המשלחת הרבנית שכללה ראשי קהילות יהודיות.

הנשיא התייחס באותה פגישה לישראל וטען: "אלה המדכאים את האנשים המדוכאים בפלסטין בשם היהודים, אין להם שום קשר לדת היהודית ולחסידיו של הנביא משה כיום, למי שמדכא אנשים בכל חלק של העולם בשם הנצרות אין שום קשר לנצרות, כי כל הנביאים שנאו דיכוי".