ל"ג בעומר במערת המכפלה. ארכיון
ל"ג בעומר במערת המכפלה. ארכיוןצילום: הכנסת אורחים חברון

השנה, בפעם הראשונה, הציבור הדתי-לאומי יקיים את ההדלקה המרכזית לכבוד ל"ג בעומר, למרגלות מערת המכפלה.

האירוע המרכזי, שבדרך כלל מתקיים בקבר רשב"י במירון, יתקיים השנה ברוב עם בקרית ארבע-חברון, והמארגנים מצפים להגעת אלפים רבים לאירוע.

מארגני האירוע דיווחו על התגייסות המונית של ישיבות גבוהות, ישיבות הסדר ומכינות מכל רחבי הארץ המעוניינים להשתתף בהדלקה החגיגית.

לפרטים הרשמה והסעות לחצו כאן

הסעות מרכזיות יצאו מנקודות איסוף שונות על מנת להוביל את המשתתפים למקום האירוע. האירוע באישור כוחות הביטחון הצבא והמשטרה.

ישראל ברמסון, ראש מועצת קרית ארבע,חברון ומיוזמי האירוע, אמר: "אנו גאים ומתרגשים להזמין את עם ישראל לחגוג את יום עלייתו של רשב"י במקום ממנו יצאה הארה לעולם כולו - מערת המכפלה בחברון. אין מקום טוב יותר להתאחד ולהתפלל להצלחת עם ישראל ולשיבת שבויינו".

אמיתי כהן, ראש המועצה דתית קרית ארבע חברון, הוסיף: "אנו נערכים לבואם של המוני בית ישראל, זה הזמן לבוא למקום קבורת אבותינו הקדושים ולהתפלל ולהעתיר שזכותם וזכות הרשב"י יעמדו לזכות חיילי צה"ל ותקווה ותפילה להשבת החטופים. אני רוצה להודות לכל השותפים באירוע ובתוכם המשרד לשירותי דת בראשות השר מיכאל מלכיאלי ומשרד האוצר בראשות השר בצלאל סמוטריץ".

בתוכנית:

23:00 | התוועדות עם הרב דוד דודקביץ' ורבנים נוספים

24:00 | ההדלקה המרכזית למרגלות קברי אבות

ובהמשך הרקדה, כלייזמרים

מטעם הכנסת אורחים חברון ינתן כיבוד עשיר לציבור הרחב, שתייה קיגלים עוגות, צ'ולענט ועוד

ניתן להזמין הסעות מרוכזות לקבוצות ומוסדות במחיר מסובסד. שירות שאטלים ללא תשלום יפעלו מקריית ארבע למערת המכפלה.

הכניסה חופשית הרשמה מראש חובה. לטובת האירוע יעמדו מסכי ענק, מערת המכפלה תיהיה פתוחה לציבור הרחב במהלך הלילה, האירוע באבטחה מלאה של כוחות הביטחון והצבא.

לפרטים הרשמה והסעות לחצו כאן