השר גלנט
השר גלנטצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט חתם אחר הצהריים (שלישי) על צו מעצר מנהלי כנגד תושב חווה בשומרון. הצו מורה על מעצרו לארבעה חודשים ללא משפט.

התושב, נשוי, וחובש מתנדב בארגוני ההצלה, ומגיע מידי יום לזירות תאונות, פיגועים ואירועים רפואיים, בין השאר בשבעה באוקטובר קפץ לדרום וסייע בחילוץ ובטיפול בפצועי הטבח.

הוא נעצר הבוקר בסמוך לשעה 6:00 בביתו בחווה בשומרון בידי בלשים מימ"ר ש"י. לאחר שעות ארוכות בהם בימ"ר לא הביאו אותו לדיון בבימ"ש, הגיש עו"ד עדי קידר מארגון חוננו בקשה דחופה לבית משפט וביקש להורות על שחרורו ממעצר. זמן קצר לאחר הגשת הבקשה חתם גלנט על הצו המנהלי.

שמואל (זנגי) מידד, מנכ"ל ארגון חוננו הגיב: "בעודו מתמודד עם איומים לצווי מעצר בינלאומיים נגדו ממשיך יואב גלנט לנהוג בדיוק כמו בית הדין הרקוב בהאג, לירוק בפרצופם של אזרחי ישראל, ולזרוק לכלא יהודים צדיקים שהם נקיים מכל רבב ואין להם שום דרך דמוקרטית משפטית להגן על עצמם פשוט כי כי בא לשר הביטחון לחשוב שאולי כך הוא ירוחם וינצל מהצוים נגדו".

הוא הוסיף: "השיא המטורף של המעצרים המנהליים שהוצאו בשנתיים האחרונות נגד יהודים תוך כדי מלחמה הוא חרפה שלא תימחה מעל פניה של הממשלה הזו. אני קורא לממשלת ישראל ולעומד בראשה לעצור את החרפה מיד".

נציין כי צו המעצר המנהלי מצטרף לעוד שורת צווים אשר חתם השר גלנט כנגד מתיישבים. כעת שוהים בבית הכלא שמונה פעילי ימין נוספים אשר עצורים בצווי מעצר בחתימת השר.