מרחב רפיח
מרחב רפיחצילום: דובר צה"ל

מפקד פלוגה שנלחמת באיזור רפיח נשא דברים לפני החזרה לשדה הקרב בה קרא ללוחמים להילחם יחד באחדות.

"הנה אנחנו זוכים לעמוד שוב רגעים אחדים לפני כניסה ללחימה", פתח המפקד. "הפעם נקראנו לדגל השליחות בגזרת רפיח. אנחנו נמצאים היום בימי ספירת העומר. בימים אלה נוהגים בדרכי אבלות על מותם של 24 אלף תלמידי רבי עקיבא שלא נהגו כבוד זה בזה".

"כמעט 2000 שנה עברו ובעודנו אבלים על העבר ישנם גופי קיצוני ואולוכסיות קצה שממשיכים וקורעים את עמנו מבפנים".

עוד הוסיף: "כמה נפשות עוד נשלם ונקריב בכדי שנשכיל להבין כי אחים אנחנו?! כי אין לנו עוד מדינה אחרת. זו הארץ אליה פיללנו כל הדורות".

"אין דרך ראויה יותר להתאבל ולתקן את מחיר האחדות מאשר בלחימה באויב המר השמח במותינו ובפירוד עמנו".

"בשבוע שעבר במהלך הלחימה בצפון הרצועה התרחש לצערנו ירי דו צדדי כאשר טנק ירה על מבנה בו שהו כוחותינו".

"אחרי שסיימנו שבוע לחימה בזייתון הזדרזתי להגיע להלוויתו של גיבור ישראל גלעד בוים הי"ד שנפל באירוע זה".

בהמשך הוסיף: "הצטמררתי לשמוע את ההספד של חן אחותו של גלעד שאמרה: 'אנו מבקשים לשלוח חיזוק לחיילי צה"ל ולחיילים האהובים מהשריון שביצעו את הירי אנחנו מחבקים אתכם ואין בליבנו כעס עליכם. ברור לנו שכל מטרתכם הייתה למען עם ישראל. תמשיכו במשימתכם החשובה וכשתוכלו תגיעו אלינו לביקור'. כמה עוצמות. כמה אהבת העם".

"פלוגה א' הינה אות ומופת לחברה בישראל. כחצי שנה שהפלוגה הלחמת יחד כתף אל כתף. ימנים ושמאלנים. דתיים וחילונים. אנחנו יחד בחזית ומשפחותינו שהפכו למשפחה אחת יחד בעורף".

לסיום אמר: "נמשיך ונקיים את דבריו של רבי עקיבא שראה במות תלמידיו וציווה לנו ואהבת לרעך כמוך. לוחמים, עתה עת מלחמה. נשים את המחלוקות בצד ונתאחד סביב המטרה היחידה - נצח ישראל".