אלכסנדר טרופנוב
אלכסנדר טרופנובצילום: ללא קרדיט

הג'יהאד האיסלאמי פרסם אחר הצהריים (שלישי) סרטון טרור פסיכולוגי שבו נראה החטוף סשה טרופנוב בן ה-27.

טרופנוב נחטף עם אימו ילנה, סבתו אירנה וחברתו ספיר כהן לרצועת עזה מבית המשפחה בקיבוץ ניר עוז. לנה, אירנה וספיר חזרו מהשבי - אך סשה נותר ברצועה.

ויטלי, אביו של סשה, נרצח בשבעה באוקטובר. סשה עבד בשנה האחרונה באמזון, כמהנדס בחטיבת הענן.

משפחתו של סשה טרופנובמטה משפחות החטופים

ילנה מסרה: "לראות את סשה שלי היום בטלוויזיה זה מאוד משמח, אבל גם שובר את הלב, שהוא עדיין כל כך הרבה זמן בשבי. אני פונה לכולם, לכל מקבלי ההחלטות, בבקשה תעשו הכל, אבל הכל, בשביל להחזיר את הבן שלי ואת כל החטופים הביתה עכשיו!"

אירנה טאטי, סבתו של סשה, מסרה: "אלכס שלי, טוב לי מאוד שראיתי אותך, שמש שלי. יש לי תקווה שאני אראה אותך".

חברתו ספיר הוסיפה: "סשה יקר שלי, אנחנו מחכות לך שתחזור אלינו כבר ואנחנו עושות את כל המאמצים האפשריים שזה יקרה בזמן הקרוב".

ממטה המשפחות נמסר: "אות החיים מאלכס טרופנוב היא הוכחה נוספת וברורה לכך שממשלת ישראל צריכה לתת מנדט משמעותי לצוות המו"מ, שיוכל להוביל לעסקה להחזרת כל החטופים, החיים לשיקום והנרצחים לקבורה".

אימו של סשה, ילנה, שהוחזקה במשך 54 ימים בשבי, סיפרה בעבר לחדשות 12 על התנאים הקשים שחוותה ברצועה - ועל הציפייה לפגוש את בנה שנחטף. "הייתה תקופה שלא היו מים, היינו 15 אנשים דחוסים בחלל קטן, היה מאוד קשה לנשום. אני מאוד דואגת לאנשים שנשארו שם, אני מאוד דואגת לשלומם".

"לפעמים זה מאוד קשה, ויש ימים יותר קשים", הוסיפה ילנה. "החברים של סשה ואנשים שאני פוגשת ברחוב - מחבקים ומחזקים אותי. זה מה שנותן לי כוחות להמשיך ולהילחם עד שהבן שלי יחזור. הוא הבן היחיד שלי, אני חייבת את זה גם בשביל בעלי".