ח”כ זאב אלקין
ח”כ זאב אלקיןצילום: ערוץ 7

יו"ר סיעת הימין הממלכתי זאב אלקין התייחס בריאיון הבוקר (רביעי) לרדיו 103FM לפגישה הצפויה של לפיד, ליברמן וסער.

"עדיין לא יודע אם הפגישה תהיה עם ראשי סיעות או ראשי מפלגות, אך זה לא חשוב כי ברור שכל מה שיוחלט יתורגם לעבודה פרלמנטרית", אמר אלקין והבהיר: "לא הייתי מגזים בדרמטיות של האירוע".

"אנחנו לא מתלהבים גדולים מבחירות בזמן מלחמה, אך כל זה מותנה בכך שהמלחמה מנוהלת בצורה כזו שאפשר לנצח".

עוד אמר כי "כבר לפני כמה חודשים הגענו למסקנה שהיא מנוהלת באופן שגוי, אנחנו מדשדשים, ניסינו להשפיע מבפנים, לצערי לא הקשיבו לנו, לכן עזבנו. כל עוד שהממשלה מנהלת מלחמה לא נכון, עדיף להחליף אותה. אם אפשר להחליף ממשלה בכנסת הזו, בעיניי זה עדיף. זאת אופציה שצריכה להיות כל הזמן על השולחן".

"אני חושב שברור שבדרך בה אנו מנהלים את זה, אנו לא מצליחים להגיע להשגת היעדים שלנו. אני חושב שלא מסוגלים להביא אותנו למילוי היעדים של המלחמה. אנחנו לא מוכנים להשלים עם מציאות בה חמאס ימשיך לשלוט ברצועה. יש פה ניהול שגוי גם על ידי הדרג המדיני. אני מטיל את עיקר האחריות על חברי קבינט המלחמה. אם הם יגיעו למסקנה שצריך להחליף את הרטמכ"ל זה גם בידיהם. קבינט המלחמה כשל וממשיך להיות כושל, וצריך לנהל את זה אחרת".

"ראשי סיעות האופוזיציה נפגשים בכנסת ברמה שבועית. לכן קצת מגזימים בדרמטיות הפגישה. אנחנו בכל מקרה יודעים לשתף פעולה באופן פרלמנטרי".

אלקין הוסיף ואמר כי הוא "לא רואה הקמת ממשלה עם סיעת רע"ם, היא יצאה באמירה שהמדינה מבצעת פשעי מלחמה. אני לא רואה שום דרך לשיתוף פעולה. אופוזיציה תמיד פועלת להפלת ממשלה. אי אפשר להפיל את נתניהו ממרכז שמאל, הדרך היחידה היא רק דרך התארגנות גדולה בימין הליברלי".

לסיום התייחס לתקרית ברפיח ואמר כי "יש הרבה דוגמאות מהסוג הזה, כל תחום ההסברה במדינה לא מנוהל. תשלחו שאילתא לרה"מ כמה דיונים בנושא ההסברה התקיימו בקבינט המלחמה או בקבינט המדיני הביטחוני הרחב".