הירי לעבר בת חפרצילום: ללא קרדיט

חבר הקבינט המדיני בטחוני, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', הגיב בחריפות לירי הבוקר (רביעי) לעבר היישוב בת חפר מצד מחבלים מטולכרם.

"מול המחבלים ביו"ש צריך להילחם כמו בעזה", אמר סמוטריץ' והבהיר כי "אסור לאפשר להם לעשות בשרון את מה שעשו בשבעה לאוקטובר בעוטף. את הטרור צריך לגדוע בכל מקום, גם אם זה אומר שטולכרם תיראה כמו שעזה נראית היום".

סמוטריץ' הוסיף כי שוחח עם ראש מועצת עמק חפר גלית שאול "וקבענו להיפגש בימים הקרובים יחד עם פורום קו התפר כדי לתת מענה לצרכים המיידים כתוצאה מהחמרת האיום על התושבים".

"שוב קבלנו תזכורת הבוקר שמי שיסכים להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ יביא לסכנה קיומית למדינת ישראל", חתם השר את דבריו.

הבוקר כאמור פתחו שלושה מחבלים בירי מאסיבי לעבר בתי היישוב והצליחו לפגוע ברכוש. ניסיון הפיגוע הסתיים ללא נפגעים.

המחבלים הגיעו עם רכב לגבעה מול היישוב כשהם עם סרטים ירוקים על ראשיהם, כמו מחבלי הנוח'בה שלקחו חלק בטבח בשבעה באוקטובר.

בני ציפרוט, רבש"ץ הישוב, הגיב: "כאשר צעקנו שהכתובת על הקיר כולם התעלמו מאיתנו. כעת גם תושבי בת חפר החלו לסבול מטרור ישיר נגדם. כל עוד לא יסדירו את מעמד הרבש"צים וכל אנשי הכוחות הבטחון, נמשיך לראות מיליוני אזרחי ישראל חיים תחת משטר טרור. הגיע הזמן שהשר גלנט יתעורר בטרם אנשים ימותו לחינם. בתור איש צבא לשעבר אין לנו ספק כי גלנט יכול לעבוד במקומנו בשמירה 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ולקבל על כך 6000 שקלים. היום בו אזרחי ישראל ימותו מירי 'תמים' קרוב מתמיד".

הירי לבת חפר
הירי לבת חפרצילום: ללא קרדיט

בתקופה האחרונה דיווחו התושבים על ירי ונסיונות חדירה מצד ערביי הסביבה לאזור היישוב. ביום שני בשעות הבוקר קרוב לעשרים שב"חים ניסו לחצות את גדר ההפרדה בעזרת חבלים - 11 מתוכם הצליחו לעבור את המכשול.

לאחר זיהוי החצייה, כוחות הצבא קפצו למקום ועצרו 19 שב"חים שהיו ללא כלי נשק או אביזרים מסוכנים אחרים. מהצבא נמסר כי אין חשש לאירוע ביטחוני והנושא בבדיקה.

בנוסף, הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה באותו יום תיעוד של מחבלים ממחנה טולכרם יורים צרורות לעבר היישוב. לא היו נפגעים.