כך נעצר סוחר אמצעי לחימה ממזרח ירושליםצילום: דוברות המשטרה

סוכן משטרתי מימ"ר ירושלים שביצע עסקת נשק הפליל ערבי ממזרח ירושלים בסחר באמל"ח ובתום החקירה מחר יוגש נגדו ונגד חשוד נוסף כתב אישום.

החשוד נעצר בעקבות חשד לסחר באמצעי לחימה ולאחר שהופעל סוכן משטרתי. לאחר שנוצר קשר בין הסוכן לחשוד, הוא רכש את אמונו של החשוד.

בשלב מסוים, החשוד שעובד בשיפוצים ביום הציע לסוכן המשטרתי לרכוש נשק מסוג m-16 מוסב תמורת 60,000 ש"ח. לעסקת המכירה הגיע החשוד עם 2 חשודים נוספים בסמוך לתחנת דלק מחוץ לעיסאוויה שבמזרח ירושלים. בתאריך 14.5 בשעות הלילה המאוחרות בוצעה עסקת הביום ונרכש הנשק.

זמן קצר לאחר מכן, בלשי ימ"ר ירושלים שהיו בקרבת מקום, עצרו את החשוד שמכר את הנשק. בהמשך נעצרו גם שני חשודים נוספים במעורבות בביצוע העסקה, קרובי משפחתו של החשוד המרכזי (18,31 תושבי עיסאוויה).

שלושת החשודים הועבר לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בחשד לעבירות נשק וסחר באמצעי לחימה. מעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בירושלים. עם סיום החקירה במשטרה, אתמול הוגשו נגד החשוד המרכזי וחשוד נוסף שנעצר הצהרות תובע. כמו כן, מעצרם הוארך עד למחר- אז צפוי נגדם כתב אישום ע"י הפרקליטות.

סנ"צ יורם סגל, ראש מפלג תשאול ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, ציין: "המאבק בעבירות הנשק והסחר באמצעי לחימה מחייב אותנו לתחכום ויצירתיות. חשיפת העבריינים מצריכה לעיתים קרובות הפעלת אמצעים ופעילות נחושה, גלויה וסמויה, וכך נעשה במקרה הזה כשהפעלנו סוכן משטרתי סמוי. הניסיון מלמד, שנשקים אלו עלולים לשמש בקצה לפעילות פלילית חמורה או לפעילות חבלנית עוינת המופנית נגד כוחות הביטחון או אזרחי ישראל. אנחנו ממשיכים להיאבק מדי יום באלימות החמורה ובעבירות הנשק בפרט בחברה הערבית, לשמירה על שלום הציבור ובטחונו".