קלמן ליבסקינד
קלמן ליבסקינדצילום: Yonatan Sindel/Flash90

העיתונאי קלמן ליבסקינד מתח ביקורת חריפה על חבריו לעיתונות שפרסמו את סרטון ה"המרדה" של אופיר לוזון כשאך לפני המלחמה פרסמו מכתבים וראיונות על מתנגדי הממשלה שהצהירו כי יפסיקו את המילואים בשל העברת הרפורמה המשפטית.

בטורו באתר 'מעריב' כתב: "אחרי חודשים ארוכים שבהם התקשורת הישראלית מכרה לנו בכריכה מפנקת את כל המאיימים לפרק את הצבא בגלל עילת הסבירות, הקטע הזה שבו עיתונות המיינסטרים כולה החליטה שאחד בשם אופיר לוזון הוא הוא הממריד הגדול נגד צה"ל, נראה כמו קטע מתוכנית מתיחות לא מאוד מוצלחת".

ליבסקינד תקף את התקשורת: "עיתונות עם יושרה הייתה עושה עם הסיפור הזה שני דברים. מתעלמת ממנו, ומסבירה שמגוחך להקדיש זמן שידור למילואימניק אחד אחרי שהתעלמנו מאלפים כמוהו מהצד השני. אחר כך היא הייתה חובטת בצמרת צה"ל שמיהרה לטפל באיש הזה כאילו היה פצצה מתקתקת, אחרי שהתעקשה לעצום עיניים מול אלף קריאות ממרידות של הקפלניסטים בשנה האחרונה".

לדבריו, "אם להיות כנים עם עצמנו, אף אחד מאיתנו לא מצפה ולו לגרם אחד של יושרה מעיתונות שהייתה אחראית לאחד המהלכים החמורים שנעשו כאן. אחרי שבמשך שנים היה ברור לנו שעצומות סרבנות הן עניין פסול, הגיעה המחאה נגד הרפורמה, ואיתה, לראשונה בהיסטוריה, החלטה של עיתונות המיינסטרים הישראלית, שלפיה סרבנות זה לגמרי סבבה".

עוד כתב בביקורת כי אם ראשי המחאות "היו נתקלים מהרגע הראשון בעיתונאים שהיו מציגים אותם כפי שהם - חבורת מטורפים שמפרקת את צבא ההגנה לישראל - הם לא היו ממשיכים עם זה לרגע".