ביידן וטראמפ
ביידן וטראמפצילום: יונתן זינדל, אריה לייב אברמס, פלאש 90

אם ייבחר כנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ מתכוון "לרדוף" את מתנגדיו הפוליטיים, בהם הנשיא המכהן ג'ו ביידן, ואף ינסה להעמיד אותם לדין.

בראיון לשון האניטי ברשת 'פוקס ניוז' טען טראמפ כי "תהיה לו זכות מלאה" לרדוף את מתנגדיו הפוליטיים, במידה וישוב אל הבית הלבן. כאשר נשאל האם הוא מתכוון להשתמש במערכת המשפט על מנת להעמיד לדין את ביידן ומתנגדיו הפוליטיים, אמר טראמפ כי "תראה, כאשר הבחירות האלו יסתיימו, בהתבסס על מה שהם עשו, תהיה לי הזכות המלאה לרדוף אחריהם. וזה יהיה קל, כי זה ג'ו ביידן ואתה רואה את כל הפשע, כל הכסף שנכנס למשפחה ואליו, כל הכסף הזה מסין, מרוסיה, מאוקראינה".

הדברים של טראמפ מצטרפים לראיון שהעניק לרשת "ניוזמקס" ביום שלישי, וגם בהם רמז כי ינסה להעמיד לדין את ביידן ויריביו הפוליטיים. "זו דרך נוראה שהם מובילים אותנו אליה, וייתכן מאוד שזה יצטרך לקרות להם", אמר טראמפ.

כבר לפני כשנה, לאחר שהוגש נגדו כתב האישום הראשון, אמר טראמפ כי אם ייבחר כנשיא ארה"ב הוא יפעל למינוי חוקר מיוחד שיחקור את משפחת ביידן ויעמיד אותה לדין פלילי. טראמפ טען כי ביידן הרוויח כספים באופן לא חוקי מעסקאות שביצעו בני משפחתו עם מדינות וארגונים זרים.

אגב, שני מקורות מקורבים לטראמפ טענו בתקשורת אמריקאית כי טראמפ מתכונן לאפשרות שהשופט חואן מרצ'ן עלול לגזור עליו עונש מאסר בפועל לאחר שהורשע בתשלום דמי שתיקה לשחקנית סטורמי דניאלס. לדברי המקורבים, טראמפ אמר כי "אני מאמין שזו אפשרות שאכנס לכלא, ואני בסדר עם זה".