יצחק וסרלאוף
יצחק וסרלאוףצילום: Yonatan Sindel/Flash90

ביום שישי התראיין שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף בערוץ 12 ולמרות הפרגונים להם זכה על הפעילות למען תושבי הצפון, הכותרת לראיון הייתה: "שר הנגב והגליל שחתום על אובדן הצפון".

הכותרת גררה ביקורת שלאחריה בחדשות 12 שינו אותה לאחר שווסרלאוף ירד משידור, עלה להתראיין, ראש עיריית קריית שמונה לשעבר פרוספר אזרן, שמתח ביקורת חריפה על המראיין חיים אתגר.

"מצטער בשבילו שאתם התנפלתם עליו בצורה כזו. אדם שעושה באמת, אני לא מהמפלגה שלו, כבר שמעתי עליו מכל ראשי הרשויות והוא מוכיח לכם שהוא נמצא בשעת האפס במקומות שזקוקים לו, במקום שתעודדו אותו אתם מנסים לטרפד אותו, נתתם לו בראש כמו שלא נתתם לאף שר", דברי אזרן.

מי שנחלץ להגן על השר הוא עורך ב'ynet', ניר (שוקו) כהן, שכתב ברשת X כי "מדובר בשר היחיד שכל ראשי הרשויות בצפון מסכימים שעובד ללא הפסקה בשביל התושבים והמפונים". את הציוץ שיתף יו"ר פורום קו העימות משה דוידוביץ.

כהן ציטט קטע מתוך הטור שפרסם במוסף לשבת בידיעות אחרונות: "ב-1:00 בלילה שבין שני לשלישי, יצחק וסרלאוף, שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי מעוצמה יהודית, החליט לעלות צפונה. עקב המצב הביטחוני המסוכן, בשב"כ סירבו לאשר את הנסיעה, אבל השר התעקש. הוא ישב עם שטרן בחמ"ל עד השעות הקטנות של הלילה, ולפנות בוקר פרש לישון ברכב".

כהן הוסיף כי "מתברר שהשר הפך לסוג של תושב קבע בצפון, למרות שהוא מתגורר בכלל בצפון ת"א. התושבים מדווחים שהוא מסתובב באזור ללא הפסקה, נפגש איתם, שומע את הבעיות ומנסה לתת פתרונות שלרוב בכלל לא נמצאים בתחומי המשרד שלו".

דוד אזולאי, ראש מועצת מטולה, סיפר: "הוא ביקש מאיתנו טלפונים ומתקשר ביוזמתו לתושבים, בניגוד לשרים שנעלמים או לא חוזרים אלינו בכלל".

רעות בן נון, תושבת כפר בלום, הוסיפה: "מגיעים לכאן מעט מאוד שרים, ומי שכבר מגיע בעיקר אומר לנו מה אי-אפשר לעשות. אני לא מופתעת מווסרלאוף, אני מופתעת ששאר השרים לא מתנהגים כך".