זירת הפיצוץ
זירת הפיצוץצילום: תיעוד מבצעי מד"א

צעירה כבת 20, קרובת משפחה של עבריין, נהרגה אחר הצהריים (יום ג') בפיצוץ רכב בעיר, שבו הוטמן לפי החשד מטען חבלה בניסיון לחסל את העבריין.

ברכב הייתה גם ילדה בת 7 שנפצעה אנושות, בעוד העבריין עצמו, גבר כבן 40, שרד ונפצע באורח קל. גבר נוסף שהיה ברכב, צעיר כבן 28 ואביה של הילדה, נפצע בינוני. הפצועים פונו לבית החולים ברזילי, ובהמשך עדכנו שם כי מצב הילדה קשה.

חובש רפואת חירום במד"א איציק אלבז סיפר: "כשהגעתי לרחוב ראיתי רכב שעולה באש. בחצר בניין סמוך שכבה ילדה כבת 8 כשהיא מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד ואזרחים שהיו במקום ביצעו בה פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של מוקד 101 של מד"א".

"גבר כבן 45 וגבר כבן 28 שסבלו מכוויות היו בסמוך לרכב. הענקנו טיפול רפואי לפצועים והם פונו לבית החולים כשמצבה של הילדה אנוש והגברים בינוני".

עוד אמר כי "לאחר תום פעולות כיבוי הרכב אותרה בתוכו צעירה כבת 20 ללא סימני חיים ומותה נקבע במקום. מספר עוברי אורח נפגעי חרדה מטופלים במקום".

חבלן משטרה בזירת הפיצוץ
חבלן משטרה בזירת הפיצוץצילום: דוברות המשטרה

במשטרה אמרו כי לאחר חקירה ראשונית של חבלני המשטרה, עולה כי המקור לפיצוץ הנו מטען חבלה. חוקרי המשטרה בהם היחידה המרכזית של מרחב לכיש, החלו לחקור את המקרה.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב לזירת האירוע "נחצה עוד קו אדום היום, כמובן הופכים את העולם כדי למנוע רצח של אנשים, קל וחומר פגיעה בנשים ובילדים, אנחנו מתפללים לשלומה של הילדה בת ה-8. אנחנו אומרים בצורה מאוד מפורשת: אנחנו מנסים לעשות הכל כדי למנוע את הדברים האלה".

"צריך לומר את האמת ביושר, במשך שנים רבות, עשרות שנים, העניין של מלחמה במשפחות הפשע הוזנח ולצערי יותר מדי התעסקו בסולחות, יותר מדי התעסקות בדברים שהם לא פעילות משטרתית. מהרגע שהפכתי להיות השר לביטחון לאומי אנחנו הגדלנו ועלינו בפעילות נגד משפחות הפשע, גם בתחום האמל"ח, גם כלים למשטרה בתחום הנשק, והיום גם בבתי הסוהר השתנו לגמרי התנאים שלהם. היחס למשפחות הפשע הרבה יותר חמור.

למרות התנגדות של גורמים משפטיים יש לי כוונה ואני אקדם גם את עניין הפגסוס למשפחות פשע. אני מקדם את הנושא ושבוע הבא זה עולה להצבעה בוועדה של ח"כ צביקה פוגל, את הנושא של הגבלות המנהליות במשפחות פשע. לצערי, היו כל מיני גורמים משפטים שלא אפשרו את הדבר הזה, אבל אנחנו הולכים לקדם את זה למרות ההתנגדות", אמר.

"אני מאמין שהמשטרה תצליח להגיע לאותם חלאות שעשו את המעשה. אני כבר מזמן רציתי לערב את השב"כ, לצערי גורמים משפטים חשבו שזה לא נכון, אני עדיין חושב שהשב"כ צריך להיות מעורב בנושא הזה. המשטרה חזקה, למשטרה יש יכולות, אבל לשב"כ יש כלים שאין למשטרה, ולכן אני חשבתי שנכון יהיה לקדם את השב"כ ולהכניס אותם לעניין".