הרב חיים סבתו, ראש ישיבת מעלה אדומים, התייחס בשיעור שמסר לשאלה האקטואלית מהי האחדות האמיתית.

"כולם מדברים על אחדות אבל יש שני סוגי אחדות, יש אחדות אינטרסנטית, יש מדינה שיש לה נפט ויש מדינה שיש לה זהב, שווה להם לחיות בשלום ושכל אחד יספק מה שצריך", פתח הרב סבתו את דבריו והסביר כי "בקואליציה - יש מפלגות חרדיות שחשוב להן הישיבות ויש חילוניות שחשוב להן דבר אחר - אחדות של אינטרסים, ויש אחדות - מתוך מטרה משותפת להגן על המדינה - לא באינטרס".

הרב הוסיף: "מה ההבדל בין סוגי האחדות? יש הבדל גדול - מתי? ברגע שיפתח מצב שזה לא האינטרס - אז האחדות תתפרק, ברגע שהאינטרסים שלהם שונים - כל האחדות תיהפך למלחמה קשה וחזקה, הופכים לאויבים".

"אבל, אם האחדות בשביל מטרה משותפת - להקים ממשלה כדי לנצח את האויב, לא משום שאני אקבל אינטרס ואתה תקבל אינטרס - אלא מתוך מטרה משותפת - יעבור הזמן - והאחדות הזו תגדל, יראו עם הזמן שההבדלים לא כל כך גדולים - כי יש לנו מטרה לקיים את המדינה", הוסיף הרב ברקע המחלוקות על חוק הגיוס והמשברים בממשלה.

הרב סבתו סיכם: "אם האחדות נובעת מתוך מטרה להסתדר - ברגע שמדינה חושבת שזה נגדה, היא מפרקת את האחדות, אבל יש אחדות שהעולם מתאחד כי חושב שכולנו בניו של הקב"ה, כולנו צריכים לקיים את האמונה בהקב"ה, כל פעם היא תגדל ולא תתפרק כל פעם. לכן, כשאתם שומעים על כך שמקימים ממשלת אחדות לאומית - על פי הרב קוק אתם צריכים לשאול את עצמכם: למה?".