גולדקנופף בישיבת הממשלה
גולדקנופף בישיבת הממשלהצילום: ערוץ 7

יו"ר יהדות התורה, השר יצחק גולדקנופף, התייחס הערב (ראשון) למשבר הגיוס וטען כי הצבא אינו באמת מעוניין בגיוס חרדים.

"החרדים עומדים בחזית, עדיין לא מבינים אותנו למה אנחנו אומרים שאנחנו חיים על התורה, שאם לא התורה - לא יודע איפה היינו נמצאים היום", אמר באירוע לציון 100 שנה לייסוד בני ברק.

"מי יגן עלינו? למה אנחנו צריכים לראות ציוץ של חיים רמון ולפיו 4,000 חרדים ביקשו להתגייס מתחילת השנה, אבל 3,300 פסלתם, אתם לא רוצים אותנו, אתם לא צריכים אותנו, למה אתם כל כך נוגסים בנו", תהה.

בדבריו תקף את היועצת המשפטית לממשלה. "אמר היום סגן ראש ממשלה השר יריב לוין 'שוויון בנטל אנשי משרד הביטחון', איפה השוויון? מה זה היועצת המשפטית לממשלה אומרת - 'זה אי אפשר זה כן אפשר', זאת לא סוגיה משפטית. האם אנחנו לא שווים אם זכינו להיות בשלטון, אנחנו וכל הימין שיוכל לבטא את עצמו".

בהמשך הגיב השר גולדקנופף לביקורת על עצם קיום אירוע חגיגי בבני ברק, ביום שבו התקיימו הלוויות של לוחמי צה"ל וסיפר כי הוא עצמו לא השתתף באירוע משפחתי הערב, אך התעקש לנאום בעצרת כדי להזכיר את שמות הנופלים. "המצב של עם ישראל הוא קשה מבית ומבחוץ, אני רוצה לומר כמה מילים, שמונת הנופלים שהיו אתמול ועכשיו מלווים במיטותיהם זה אבל ויגון עבור כל עם ישראל", אמר.

בתגובה לדברים אלה, כתב ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) ב-X: "בשעה שעם ישראל מתאבל יחד עם משפחות הנופלים, שר אחד מנותק מן המציאות מצא לו יום לחגוג. גולדקנופף, אותך עם ישראל באמת לא צריך".

ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד) הוסיף: "גולדקנופף הוא חתיכת חוצפן, שגם מחלק הטבות בדיור במיליארדי ש"ח למגזר החרדי, וגם לא מתבייש לחגוג בזמן שכל המדינה מתאבלת על הנופלים. אך כל האחריות על הביזיון הזה מוטלת על נתניהו ועל הפחדנים מהליכוד, אשר מכרו את כל הערכים של ישראל יהודית ודמוקרטית לעסקונה החרדית המושחתת והאנטי ציונית".

גם מפלגת יש עתיד הגיבה, "כשהראש מחויך ומדושן עם חוק השתמטות, אין פלא שאלו שותפיו. אנשים חוצפנים ומנותקים שמסדרים לעצמם פטור משכול. ממשלה שבוגדת בחיילי צה"ל בזמן מלחמה זה אנטי מוסרי, אנטי ציוני, אנטי יהודי", נכתב בחשבון ה-X של המפלגה.

לפני כשבוע, מליאת הכנסת אישרה את החלת דין הרציפות על פטור מגיוס לצה"ל לחרדים ש"תורתם אומנותם". החוק עבר בתמיכת 63 ח"כים לעומת 57 מתנגדים, ביניהם שר הביטחון גלנט שהצביע בניגוד לעמדת הממשלה. כעת, הקואליציה תוכל לקדם את הצעת החוק שקידם גנץ בכנסת הקודמת מאותה נקודת חקיקה שממנה הפסיקו אז, כלומר מקריאה שניה ושלישית, זאת בניסיון להסדיר את מעמדם של בני הישיבות, המשך תקצוב מוסדות החינוך וגיוס של אלפי חרדים בודדים מידי שנה.