אבי מעוז על אחים לנשקערוץ כנסת

יו"ר מפלגת נעם, סגן השר אבי מעוז, התייחס היום (שני) בנאום שנשא בפני ראש הממשלה נתניהו במליאת הכנסת להחלטתו של נשיא המדינה יצחק הרצוג להעניק אות מתנדב לארגון "אחים לנשק".

מעוז ציין כי בראש הוועדה הציבורית המייעצת לנשיא על הארגונים שיקבלו את אות המתנדב עומדת חברת מפלגתו לשעבר של הרצוג איילת נחמיאס-ורבין ממפלגת העבודה.

"נשיא המדינה העניק את אות הנשיא למתנדב ליחידים, לעמותות, לעסקים שגילו 'רוח התנדבות מרשימה במהלך המלחמה'", פתח מעוז. לדבריו, "לראשות הוועדה המייעצת שמינה כבוד הנשיא, שכיהן כידוע כיו"ר מפלגת העבודה, נבחרה חברת הכנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה, איילת נחמיאס-ורבין. מוזר. מאוד מוזר".

מעוז המשיך: "תאר לך, אדוני ראש הממשלה, שאתה היית ממנה ועדה לחקור את המחדלים שהובילו למתקפה בשמחת תורה ולתוצאותיה המחרידות, ולראשות הוועדה היית בוחר בחברת כנסת לשעבר מהליכוד. מה גובה הדציבלים של זעקות המחאה שהיו פורצות מגרונם של יושבי האופוזיציה, יושבי האולפנים ושל אבירי המוסר והצדק? כמה שניות היה לוקח למי שמתקראת 'התנועה לאיכות השלטון' להגיש עתירה כנגד המינוי הזה? ומה היו מכריעים שופטי העליון בעתירה? לא קשה לדעת את התשובות".

"התוצאות של המינוי המביש הזה לא אחרו לבוא", המשיך מעוז בנאומו. "בצד דמויות ועמותות ראויות ביותר, המליצה הוועדה להעניק את האות גם לחמ"ל האזרחי. במקרה, החמ"ל האזרחי, אלו אנשי 'אחים לנשק', שבשנה האחרונה הפעילו אלימות, עודדו סרבנות, פילגו, סכסכו, שיסו, הפיצו שנאה וזרעו כאוס בכל מקום, והכל במטרה אחת - להפיל את ממשלת הימין".

"הגדיל לעשות בימים האחרונים איש אחים לנשק, אהוד בר נור, שהסית בבריונות בהפגנה, ואני מצטט: 'נמחה את זכר נתניהו... אתה האויב האמיתי. אתה ושותפיך המשיחיים, אתם כל הרע במדינה שלנו'".

מעוז הוסיף: "אין קול ואין פוצה פה ומצפצף מספסלי האופוזיציה. בתחילת המלחמה הם פשוט פיצלו את הפעילות לשתי עמותות. אחת שעוסקת לכאורה בתרומה לחברה, עם אותו לוגו, כדי לקבל לגיטימציה ציבורית, והשנייה, שממשיכה במאמציה להילחם בדמוקרטיה וכנגד הבחירה הלגיטימית של העם. אבל בבית הנשיא לא ראו שום בעיה בלהעניק לגוף הזה את אות ההתנדבות. הגיע זמן להסרת מסכות. אני קורא לכבוד הנשיא לגנות את ההסתה בכל פה. אני קורא גם לחבריי מהאופוזיציה לגנות את ההסתה בכל פה. אני קורא לנשיא לחזור בו, ולבטל את החרפה והביזיון הללו של הענקת אות המתנדב ל'אחים לנשק'".

לסיום אמר מעוז: "ולך אדוני ראש הממשלה ולבני משפחתך אומר: חזקו ואמצו ויהי ד' עימכם".