סער אופיר, אחד החשודים בפרשת רצח מחבל הנוח'בה מגיב לחשדות ולטענות נגדו בריאיון לערוץ 7.

"לא היה רצח כמשמעו. היה חיסול מחבלים. מחבלים אנחנו מחסלים או מנטרלים. אין דבר כזה רצח של מחבל", מדגיש אופיר בפתח דבריו.

הוא דוחה את הודעת הפרקליטות החריגה אמש שטענה כי הודה במהלך התכתבות ברצח של מחבל. "מדובר בניסיון נואש להצדיק את האירוע הביזיוני הזה".

על פי הדיווח, בהתכתבויות מהשבעה באוקטובר, כתב אופיר לחבר: "הרגנו אותם, שחטנו אותם". בהתייחס לכך הוא אומר: "רק אזכיר, אני זה שנתן את הסרטונים מהלחימה, אני זה שפניתי למשטרה ונתן את הטלפון ואת הסיסמה. הם חיפשו איזה משהו כדי להצדיק את עצמם מול הסערה הציבורית. פשוט כדי לטנף עלינו וללכלך עלינו. "אין פה שום דבר מעבר לקצת רייטינג שמנסים לעשות על הגב שלנו".

לטענת הפרקליטות לפיה הודה ברצח הוא משיב "יכול להיות שמדובר באיזו התבטאות לא במקום, או מינוח לא נכון, משהו שנכתב בסערת רגשות. הפרקליטות עצמה אומרת שזה לא שום דבר חוץ מדברי רהב. זה אומר שהם הגיעו לאותה מסקנה כמו בית המשפט".

"הסיפור שלנו מעולם לא יצא לתקשורת ומעולם לא הייתה כוונה כזו. אנחנו לא מחפשים להיות גיבורים אלא להיפך. תשעה חודשים ישבו בשקט, היה לנו הרבה כבוד לנופלים והרבה כבוד לנרצחים. עשינו את מה שעשינו מאהבת המולדת והאזרחים"

לדבריו, הם נאלצו לפרסם את הדברים "בעקבות כל הפרשה ההזויה הזו ש'מאשימים לוחמים ברצח מחבל נוח'בה'".

בנוגע לשאלה אם הוא לא חושב שהיה צריך לפתוח בחקירה בהתחשב בהודעות שכתב השיב: "אני לא אומר שלא היה צריך לפתוח בבדיקה - אבל אני נזהר בלשוני. יש הבדל בין לחקור אירוע לבין לעשות ממנו קרקס. זו לא בדיקה או חקירה - זה פשוט ביזוי".

אופיר מסכים עם הטענה כי החקירה נפתחה בעקבות דבריו של ר' שהתחזה ללוחם: "אני יכול להגיד את זה בוודאות. אני הלכתי למשטרת מסובים ונתתי להם את אותו מתחזה. נתתי את כל המודיעין שצריך לעצור אותו, כולל העובדה שיש לו נשק של לוחם ימ"מ שנהרג, נשק גנוב וזה באמת מה שהם מצאו כשהם עצרו אותו".

"לנו אין שום קשר לפרשה הזו. מעולם לא נתפס אצלנו משהו של אחרים. אני קורא לאנשים לפתוח את העיניים יותר ולהחליט איזה מלחמות אנחנו עושים ומול מי אנחנו עושים".

"אחת הסיבות שאני לא מתחרט שירדתי לדרום ביחד עם הלוחמים האחרים זה אך ורק בזכות התגובות שאני מקבל - הן מהאזרחים, הן מנבחרים ציבור והן מבית המשפט עצמו שעשה את עבודתו נאמנה ושחרר אותנו במיידי, בית אם בבית המשפט השלום והמחוזי", הוא מוסיף.

לדבריו, "באמת מבינים שאין פה שום דבר חוץ מלוחמים גיבורים. אני לא השתמשתי במונח הזה אף פעם, אבל אין לי מילה אחרת כי אנחנו היינו איפה שאף אחד אחר לא היה. לא חיפשנו את התודה של האחר. אבל ברגע שזה מגיע לכזה ביזיון של חשד לרצח של מחבל ומבקשים כל כך הרבה פעמים להאריך מעצר, כי גם אם מישהו חושב שצריך להאריך מעצר בית המשפט שחרר ופשוט הפרקליטות נלחמה בנו בבית המשפט כדי להגיע למחוזי וגם ניסו להגיע לעליון. יש פה משהו הרבה יותר גדול מזה. אין לי עבר פלילי, אנחנו משפחות מאוד נורמטיביות. אני מאמין שזה ניסיון להצדיק ולהוציא בסדר את הפרשה מטעם הפרקליטות".

"חשוב לי לציין, שיש לי את המצלמות 'גו פרו' שהיו איתי ועם הלוחמים שהיו איתי ועם העדויות שלהם - שדרך אגב, מעולם לא זימנו אותם למסור עדות על האירוע. כל הסרטונים מוכיחים אחרת. מראים רק לחימה עצימה, קשה ומוצלחת בה אנחנו מחסלים מחבלים אך ורק בירי. מי שסיכן את חיינו או חיי אחרים - נהרג. גם כשעצרנו מחבלים חיים צילמתי אותם והם לא היו מדממים והם לא היו יותר מדי חבולים. הם הועברו לשב"כ, אני מאמין שבהמשך גם נפרסם את הסרטונים. אני קורא לכולם לשקול את המלחמות שלהם", מדגיש אופיר.