אריאל אלקין
אריאל אלקיןצילום: דני גלטר

במירוץ פורמולה שנערך באוהיו שבארה"ב בשבת האחרונה, נהג המירוצים הישראלי אריאל אלקין בן ה-17 זכה במקום השלישי והמכובד במסגרת המירוץ הרביעי של עונת USF Juniors, במסגרת סבב אליפות ארה"ב של פורמולה 4.

מדובר באחת התחרויות הנחשבות בעולם, בה השתתפו 23 נהגים ממדינות שונות. כמו בזכויותיו הקודמות, אלקין ניצל את המעמד כדי לעורר את דעת הקהל העולמית למאמץ השבת החטופים הישראלים בעזה, הנמצאים בשבי מזה תשעה חודשים.

במעמד קבלת הגביע, אלקין הציג שלט עם תמונותיהם של החטופים בקריאה מרגשת לחזרתם הביתה.

הנהג הצעיר עתיד להשתתף במירוצים נוספים בקטגוריה, כהכנה לאולימפיאדה המוטורית שתתקיים בין ה-23 ל-27 באוקטובר בולנסיה שבספרד. באולימפיאדה המוטורית הקודמת שהתקיימה בשנת 2022, בה השתתפו סך הכל 463 נהגים מ-72 מדינות שונות, זכה אלקין במדליית ארד בקטגוריית הקארטינג, וזו המדליה הישראלית היחידה בהיסטוריית הספורט המוטורי.

על מנת להשתתף באולימפיאדה הקרובה, אלקין זקוק לספונסרים שיסייעו במימון השתתפותו בתחרות, בפרט שמדובר בישראלי היחיד שעתיד לייצג את המדינה בתחרות הזו.

הנהג הישראלי אמר לאחר הזכייה: "במיוחד בימים קשים אלו, חשוב שכל אחד מאיתנו יתרום למאמץ הלאומי, בין אם זה בהעלאת מודעות בזירה הבינלאומית, הובלת הליך הסברתי או תמיכה במאמץ המלחמתי והשבת החטופים. אני שמח לייצג את המדינה בכבוד בזירה הבינלאומית, ומצפה בקוצר רוח לאולימפיאדה המוטורית בסוף השנה, במטרה להביא מדלייה הביתה".