גלנט עם המשפחות
גלנט עם המשפחותצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט נפגש היום (שני) עם משפחות חטופים המוחזקים בשבי חמאס ברצועת עזה.

השר גלנט השיב לשאלות המשפחות באשר למאמצים הנעשים כעת ליצירת התנאים להשבת החטופים והדגיש בפניהם את מחויבותה של מערכת הביטחון על כלל גופיה, לנצל את ההזדמנות שנוצרה להגעה להסדר.

שר הביטחון גלנט אמר לבני המשפחות כי "מערכת הביטחון על כלל גופיה רואה בהשבת החטופים יעד מרכזי שיש להתקדם להשגתו ועלינו לעשות הכל על מנת לממש את ההזדמנות שנוצרה כרגע".

"הלחץ הצבאי יצר את התנאים שמאפשרים להתקדם לעסקה, מערכת הביטחון תדע גם לעצור וגם לחזור להילחם בכל מקום בעזה ככל שיידרש. עלינו לנצל את הלחץ הצבאי כדי להניע את העסקה ולא להחמיץ אותה".

נציין כי במשלחת הביטחונית שיצאה הבוקר לקהיר בראשות ראש השב"כ רונן בר נמצאים גם ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון דרור שלום, ראש אגף אסטרטגיה בצה"ל אלוף אליעזר טולדנו ומתאם הפעולות בשטחים אלוף רסאן עליאן.

בתוך כך ראש האופוזיציה יאיר לפיד אמר בפתח ישיבת סיעת יש עתיד כי "זה לא נכון שנתניהו צריך לבחור בין עסקת החטופים להמשך הכהונה שלו כראש ממשלה. שיעשה את העסקה. הוא יקבל ממני רשת ביטחון אם סמוטריץ' ובן גביר יפרשו".

הוא הוסיף כי "נתניהו הוא ראש ממשלה גרוע וכושל, והוא אשם באסון 7 באוקטובר, אבל הדבר הכי חשוב הוא להחזיר את החטופים הביתה. יש לזה רוב גדול בעם ובכנסת". הוא תהה על ההודעה שנתניהו הוציא אתמול בעניין העסקה: "למה אתה מוציא הודעות כאלה ברגע כל כך רגיש וקריטי במשא ומתן? בשביל מה זה טוב?".