הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוזצילום: פלאש 90

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר המתנגד לחוק הרבנים החלופי.

בהודעה בכתב ידו ששרבט על הצעת החוק של ש"ס, 'שירותי הדת היהודיים', הוא טען כי המתנגד לקידום החוק המוצע על ידי ש"ס "פוגע בקדשי ישראל", כלשונו.

"מי שמתנגד לדבר זה, פוגע בקדשי ישראל, וממילא גם בשמירה ובטחון של עם ישראל. ואסור לערב בזה שיקולים פוליטיים, ולשומעים ינעם", כתב.

כזכור, אמש התקיים עימות חריף בין מפלגות ש"ס ועוצמה יהודית שכלל האשמות נגד ראשי המפלגות לאחר שהשר איתמר בן גביר גרם להורדת 'חוק הרבנים' של ש"ס מסדר יומה של הכנסת.

הקואליציה נאלצה למשוך את החוק לאחר שלא השיגה רוב בשל התנגדותה של עוצמה יהודית. יו"ר סיעת ש"ס ח"כ ינון אזולאי הורה לחברי הכנסת של המפלגה לעזוב את המליאה מיידית. "ש"ס תתכנס בקרוב, תתייעץ עם רבניה ותחליט על המשך דרכה", נמסר

במפלגה תקפו: "ש"ס רואה בחומרה רבה את התנהלותו המופקרת של השר בן גביר, בהפרה שיטתית ובוטה של המחויבות הקואליציונית והצבעה נגד חוקים המאושרים בוועדת השרים. בהתנהלות זו נתן שוב השר בן גביר פרס לאופוזיציה הקופצת על כל הזדמנות להפיל את ממשלת הימין. סיעת ש"ס מאוכזבת עמוקות מחוסר שליטתו של רוה"מ נתניהו בחברי הקואליציה".