שירית אביטן כהן סופדת לאחיינהחדשות 12

העיתונאית שירית אביטן כהן ספדה בשידור בחדשות 12 לאחיינה יאיר אביטן ז"ל שנפל בקרב ברצועת עזה.

"יאיר נלחם בשג'אעייה. הוא היה חלק מהכוחות שפעלו שם", פתחה אביטן כהן את דבריה וסיפרה על התקרית בה נפל יאיר: "הם נכנסו לבתים, היו להם אינדיקציות להימצאות גופות של חטופים וזו הייתה הפעילות שהוא עסק בה לפני שהוא נפל בקרב".

"יאיר שלנו נפל בגיל 20. הוא בן לאחי מימון ולאשתו עינת, אח בכור לשלושה אחים מתוקים כמוהו", סיפרה. "אנחנו כל הזמן שומעים על סיפורי הנופלים, זו לא קלישאה שנופלים הטובים ביותר באמת, יאיר הוא הטוב ביותר שלנו. ממש. הוא היה ילד חייל, לוחם, מאיר עיניים, חיוך שמתחיל בשפתיים ועולה עד העיניים".

"הוא היה ילד של אנשים, של חברים, של מעגלים אינסופיים וחיבורים", ספדה כשקולה נשנק מבכי. "יאיר לא היה אמור להיות במלחמה הזאת. הוא נשלח לתפקיד עורפי. הוא היה בבא"ח של צנחנים בשומריה, מכשיר את הדור הבא".

היא סיפרה: "הגיע באחד מימי השבעה חייל שיאיר ליווה אותו, והוא סיפר עד כמה זה היה משמעותי לו, האחד הזה למעלה שיאמין בו, והוא הראה לנו את הכומתה שיאיר נתן לו וכתב לו, 'כשהולכים לבד מגיעים מהר, כשהולכים ביחד מגיעים רחוק', ועוד הוסיף בחיוך האופייני לו, 'השמיים הם לא הגבול, אני הגבול'".

לסיום ספדה וסיפרה על גבורתו: "יאיר היה שם בתפקיד מאוד משמעותי ועדיין הוא נלחם שלושה חודשים מאז השבעה באוקטובר שהוא התייצב שם בבא"ח, נלחם להיכנס פנימה, הוא הוכשר כלוחם, הוא הבין כמה המלחמה הזאת צודקת, הוא ידע את זה על בשרו, ההורים שלי גרים בשדרות, הוא גדל שם, הוא גדל אל תוך מטחי הרקטות והמחיר שזה גבה מהתושבים, הוא ידע עד כמה חשוב להיות שם".