בכירי הרבנות הצבאית בשורה
בכירי הרבנות הצבאית בשורהצילום: באדיבות המצלם

לאחר סאגה שלמה במסגרתה הודיע דובר צה"ל כי הוחלט להקפיא את תקן רע"ן כשרות, כעת מודיעים בצה"ל כי התקן יחזור להתמודדות ואיוש.

ההחלטה על השינוי אושרה הודות לעבודה מאומצת שעשתה הרבנות הצבאית בחודשים האחרונים, שהובילה לחשיבה מערכתית מחודשת ולהכרה בחשיבות השארת התקן על כנו.

בכירים ברבנות דנו בחודשים האחרונים עם הגורמים הרלוונטיים בצה"ל והנ"ל הסכימו על החשיבות הגדולה שבחיזוק מערך הכשרות בצה"ל ומתן המענה המיטבי לכלל החיילים.

איוש התקן מגיע לאחר הפרסום כי לסא"ל הרב נריה רוזנטל, ראש מערך הכשרות ברבנות הצבאית שצפוי לפרוש באוקטובר הקרוב, לא ימונה מחליף. דובר צה"ל הגיב לפרסום אז ואמר כי "במסגרת שינויים בכוח אדם, שקשורים למודל הקבע, הוחלט להקפיא את תקן רע"ן כשרות ולמנות קצין מתאים בדרגת רס"ן".

גורמים העוסקים בתחום התבטאו אז וטענו כי "מדובר בפגיעה משמעותית בדרג הניהול בענף. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה, אחת מנסה לגייס עוד דתיים וחרדים, במלחמה ובשגרה, והיד השנייה מקצצת עוד באפשרות של הרבנות הצבאית לטפל בהם"

"אפשר להאריך את תפקידו של ראש הענף המכהן, אפשר למנות לו מחליף, אבל לצמצם את התחום משיקולים תקציביים וארגוניים דווקא עכשיו זו הזיה".

כאמור בצה"ל הוחלט לבסוף למלא את התקן שימלא את מקומו של הרב רוזנטל.

ארגון תורת לחימה: "בזכות מאמץ של רבנים צבאיים מהשטח ואישי ציבור - נבלמה המזימה לפגוע בענף כשרות בצה"ל. אנו מודים לכל מי שעסק במלאכה ובעיקר לסיעת יהדות התורה, ומנע פגיעה חמורה בענף הכשרות בצה"ל וקיצוץ תקן ראש הענף. לא נאפשר שום פגיעה ביהדות בצה"ל במיוחד לאור שירותם במסירות נפש, ולקראת גיוס מוגבר של שומרי מצוות ומסורת לשורות הצבא".