גלנט עונה לבוארון וסעדהערוץ כנסת

חברי הכנסת משה סעדה, טלי גוטליב ואביחי בוארון התעמתו היום (רביעי) עם חבר מפלגתם, שר הביטחון יואב גלנט.

"אתה מאפשר רוח של רפיסות , תסתכל בעיניים של הלוחמים שאתה שולח לחרף את נפשם", אמר ח"כ סעדה.

בתגובה ענה גלנט: "האנשים שאתה תוקף סיכנו את חייהם בזמן שאתה ישבת במשרדים ממוזגים. אל תקרא להם רופסים".

ח"כ גוטליב אמרה: "שר ביטחון שהוא חדל אישים, הקואליציה צריכה לתקוף אותו".

בוארון אמר: "איך יכול להיות שהרשות הפלסטינית תומכת בטרור, משלמת שכר פלוס בונוסים למחבלים, מנציחה שהידים, מחנכת במערכת החינוך שלה לרצח ישראלים והמערכת בראשותך בדגש על צמרת הצבא, עדין אחוזים בקיבעון מחשבתי של לסמוך על האויב – הרי רוב כמעט כל המחבלים בפיגועים האחרונים הם חיילי וקציני הרשות הפלסטינית?!".

"הרי 82% מתושביה תומכים בטבח השביעי באוקטובר – ארבעה מכל חמישה אזרחים! הרי צמחו ערי טרור תחת הרשות הפלסטינית ובעידודה: שכם, ג'נין, טול כרם, קלקיליה – והערים האלו ספוגות במחבלים. תוסיף לזה את הברחות הנשק המאסיביות לתוך יהודה ושומרון והערים האלה – מרחק דקות נסיעה על טנדרים ואופנועים מערי ישראל - הולכות להתפוצץ על ריכוזי האוכלוסייה במרכז הארץ באופן שהשביעי באוקטובר יחוויר לעומת מה שיכול לקרות".

"זה קורה במשמרת שלך!! תחת מטכ"ל ספוג בקיבעון מחשבתי שמשכפל את עצמו וממנה קצינים בכירים נוספים בצלמו ובדמותו שגם הם מעורבים ונגועים בקונספציה שהביאה עלינו את השביעי באוקטובר. ואתה מאפשר את זה".

לסיום טען בוארון: "בניגוד לראש הממשלה ולקבינט – זו האחריות הישירה שלך לאתחל את הצבא ולרענן את כל צמרת צה"ל, להחליף את הקצינים שמקובעים במחשבה שאויבינו הם שיתנו לנו ביטחון, לקצינים יוזמים, התקפיים, שלא עושים מיקור חוץ לביטחון ישראל. כולנו מבינים שצמרת צה"ל צריכה לעבור שינוי מהמסד עד הטפחות ועד בכלל. כל זמן שאתה לא עושה את זה הסכנה ממשיכה לרחף אל אזרחי ישראל בדגש על ריכוזי האוכלוסייה במרכז הארץ".

חברת הכנסת לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) שאלה את גלנט מדוע דובר צה"ל נמנע מלציין את השיוך הארגוני של מחבלים מגדודי אל אקצא והפת"ח.

"אני עדיין חושב שיש דרגות שונות לרצחנות שלהם," אמר גלנט, תוך שהוא מדגיש כי אין בכך כדי לפטור אף ארגון מאחריות למעשיו. "אנחנו צריכים להילחם בכל מי שמבקשים את נפשינו," הוסיף.