הרב דוד לייבל
הרב דוד לייבלצילום: אחוות תורה

הרב דוד לייבל, נשיא אחוות תורה, השיב הערב (רביעי) לשואלים כי ההוראה שפורסמה במכתבו בי"א באייר לא השתנתה.

"בחורים שאינם לומדים ומעוניינים להתגייס לצבא, צריכים להמתין ולא להתגייס כעת לצה"ל", טוען הרב.

בסביבת הרב לייבל מבהירים לערוץ 7 כי על אף ההתפתחויות האחרונות, אין שינוי בהוראת הרב שיצאה בשבועות האחרונים שלא להתגייס כרגע עקב סכנה רוחנית.

"שמעתי מכמה ראשי ישיבות על בחורים שהחליטו כעת להתגייס כאידיאל בגלל המצב הביטחוני. מחובתי להתריע בפני אותם בחורים כי גיוס זה נעשה בלי הכנה נאותה מבלי להבין את הסיכון הדתי שהם נכנסים אליו. ואבקש מכם, בחורים יקרים שאינם לומדים ומעוניינים לתרום למדינה, להמתין ולא להתגייס כעת לצה"ל", כתב הרב לייבל באותו המכתב בי"א אייר.

לדבריו, "אינני מטיל ספק בכוונותיהם הטובות אך רצון טוב אינו מספיק. לבחור ישיבה חרדי אורבת גם סכנה גדולה לאין שיעור לבחור דתי לאומי שקיבל הכנה מתאימה בשירות הסדר ובמכינת הצבאיות. לכן, אני פונה ומבקש מותם בחורים להמתין קמעא עד שנוכל לומר כי מי שתורתו אינה אומנותו יוכל להתגייס לצהל ללא כל חשש, דבר שלצערי עדיין איננו יכולים להתחייב עליו".

תלמידיו של הרב ציינו כי הוא עמל בימים אלה על הקמת חטיבה חרדית שתהיה פתרון להצלת עולם הישיבות וכל ההיבטים הדתיים, מקצה לקצה. "יהיו מסודרים על הצד הטוב ביותר ולא יסכנו את היקר לנו מכול - שמירת ההלכה והדרך המסורה לנו מדור דור".

הרב מדגיש שגם בית המדרש 'משמר התורה' המוקם בימים אלה, לא יכלול בינתיים שירות צבאי אלא רק שירות ביטחוני אזרחי בשב"כ. "אני יודע לומר כי מסתמן פתרון קרוב שבו כל ההיבטים הדתיים מקצה לקצה יהיו מסודרים על הצד הטוב ביותר ולא יסכנו את יקר לנו מכל - שמירת ההלכה והדרך המסורה לנו מדור דור".