כ' חשוון 13:26

ב"ה אני לקראת שלבי סיום ההריון...

שבוע 34 

אשמח לשמוע מנסיונכן קצת על הלידה עצמה...

העובר הראשון שלי במצג ראש

והשני עכוז

הרופא שלי טוען שאין צורך ברופא פרטי בשום אופן וחבל על הכסף שלי... (אגב, לא ידעתי שאין כיסוי ביטוחי לרופא פרטי ללידה אלא רק לניתוח..)

וכל רופא שיהיה במשמרת, יודע בעז"ה לילד מצב כזה.

את השני מילדים עכוז ולא מסובבים למצג ראש בלידה עצמה. (בשונה ממצג רוחבי של עובר שני)

בכל אופן כמובן יש סיכוי ל20% ניתוח במצב כזה. שאקח בחשבון.

משהי ילדה ככה? יכולה לשתף בחווית הלידה?

או אולי ללכת מראש לניתוח ולחסוך תפרים בשני מקומות  ו2 סוגי לידות?

מתכננת ללדת בשערי צדק בעז"ה.

כ"א חשוון 12:22
אני לקחתי בכל מקרה רופאה פרטית, בשביל הרוגע שלי וגם כי היה לי חשוב לדעת בידיים של מי אני נמצאת.
אצלי בשבוע 31 המוביל היה עכוז ואמרו לי לקבוע תור לניתוח. אבל בשבוע 33 הוא התהפך לראש.
בשבוע 34 התחילה לי ירידת מים, מים חצי מקוניאליים. אם לא הייתה לי הרופאה הפרטית המומחית, מן הסתם הצוות היה בוחר לנתח מיד. בפועל היא החליטה לנסות לידה רגילה, כולל לתת זירוז עדין (כי לא התחילו צירים) - דבר שנמנעים בד"כ אצל תאומים.
בסופו של דבר, עוד לפני שהתפתחה לידה, לעובר השני הייתה מצוקה (בדיעבד התברר שרק אצלו היו מים מקוניאליים), והכניסו אותי לניתוח.
באופן אישי אני שמחה שלקחתי רופאה פרטית, למרות שבסוף היה ניתוח, כי אני יודעת שהיא עשתה הכול כדי שיהיה אפשר ללדת רגיל. במצב אחר, ועם רופא מזדמן מומחה פחות, כנראה שהיו מנתחים מוקדם יותר ולעד הייתי עם רגשות פספוס, שאולי היה אפשר להימנע מהניתוח...
אז נכון שבשע"צ הם יודעים ליילד רגיל במצב כזה (של מוביל ראש והשני עכוז), אבל עדיין לא כל הרופאים שם מומחים כמו הרופאה שהייתה לי (שאגב, לצערי כבר לא עובדת שם...)
אז זה לגמרי לפי ההחלטה שלך...
וגם השיקול הכספי הוא משמעותי פה מאוד (אצלנו הייתה התרגשות של ההורים מהולדת התאומים הצפויים, אז הם התגייסו לעזור במימון...)
כ"א חשוון 21:23
הייתי עם זירוז (שבוע 39 - זה ממש מתקדם בתאומים).
הראשון יצא, וכנראה לשני הייתה קצת מצוקה.
תוך רגע העיפו את אמא שלי, את בעלי ואת הדולה מעבר לוילון ואז הרופאה הכניסה יד פנימה, אמרה, אני מצליחה לתפוס רק רגל, לא מצליחה לתפוס ראש, ואז משכה אותו לאט לאט והוציאה אותו מהרגליים.
לקח לו קצת זמן לקלטו שהוא כבר בחוץ ולהתחיל לבכות, אבל הוא קיבל אפגר מצוין והיום שניהם מתוקים מדבש, בני שלוש.

הרופאה הייתה ממש ממש מנוסה ופעלה בקור רוח. הדולה שלי ממש התפעלה ממנה.
לצערי אני לא זוכרת איך קוראים לה.
א' כסלו 11:51

היה ראש ורוחבי, אבל נראה לי שהרוחבי התהפכה בלידה לעכוז. 

בכל מקרה, הם משכו אותה בלידה מהרגליים. 

יכולה להגיד לך שזאת הייתה לידה קלה ב"ה. שבוע 39 ללא זירוז, ולקחתי אפידורל. ילדתי בשערי צדק ויילד אותי ד"ר טבת. 

ד' כסלו 12:49
שהוא מצוין והוא מנהל את חדרי הלידה. התאומים בדרך כלל יהיו רופאים מומחים. לדעתי אם הראשון מצג ראש אז עדיף לנסות רגיל. ניתוח זה ניתוח. את יכולה לקבוע איתו פגישה דרך השרפ. זה מה שאני ממליצה פגישה עולה עם החזר כ250 שח הוא יגיד לך מה דעתו.
דרך אגב, מדובר התאומים מונו בי? אם הם עם שתי שיליות אני חושבת שיש פחות חשש
ד' כסלו 12:49
ד' כסלו 20:21
שני העוברים היו מצג ראש והשני התהפך לעכוז אחרי שהראשון יצא והוציאו אותו מהרגליים.
ילדתי בתל השומר וממש לא הרגשתי שהם נלחצים מזה או שזה סיבך אותם. הכל היה בשליטה ובתחושה שזה תסריט מוכר והגיוני בתאומים.
אפילו שמעתי ממישהי שילדה שם תאומים שאצלה השני נשאר ראש והפכו אותו לעכוז ויילדו מהרגליים מלכתחילה..
אז לדעתי אם המוביל במצג ראש כדאי לנסות ללדת בלי ניתוח ובעז"ה ימצאו את הדרך הנכונה לעזור לשני גם לצאת.
בהצלחה רבה.
ה' כסלו 04:28
ואז הראשונה יצאה. והשנייה התהפכה לראש וילדתי רגיל לגמרי. בשערי צדק. עם דר' פלוטקין. שהוא מעולה ממש.
רק אומרת שהשנייה התהפכה לעכוז בשבוע 36. וזה היה מתסכל. אבל לא נורא. היא מותק

טוב להודות לה'חיוך גדול

ט' כסלו 18:31
ילדתי בשערי צדק אנונימי אחרונה
שניהם היו ראש, אבל בפועל אחרי שהראשון יצא השני התהפך למצב רוחבי ושלפו אותו מהרגליים. הלכתי לשם במיוחד כי כמעט בכל משמרת יש רופא ממש מומחה שיודע לילד תאומים גם במצבים כאלו. בפועל במשמרת שבה הגעתי היה את ד"ר פלוטקין ורופא נוסף מומחה ואכן הם עשו עבודה מדהימה!
בקיצור, חושבת כמו הרופא שלך...
במקום רופא פרטי הייתי משקיעה את הכסף במטפלת לילה לאחרי הלידה!

בעז"ה שיעבור עלייך סוף הריון קליל (עד כמה שאפשר) ולידה קלה בידיים מלאות מתיקות!