פורום תאומים

אז פתחתי בעבר על בית חולים מומלץ בירושלים והשאלה טיפה השתנתה

י' טבת 19:21
נכון לעכשיו הכיוון הוא קיסרי. לחוצה מזה ממש, ואין לי מושג לאן ללכת. בכללי אם יש לכן טיפים, אפשרות להרכיב איך מסתדרים עם שניים אחרי ניתוח וכו, יכול לעזור לי מאוד!
י"ב טבת 15:39
י"ב טבת 20:17
וזה ככה כבר לא מעט זמן, ככה שמכינה את עצמי לזה..
ט"ו טבת 16:27
סך הכול הייתי מרוצה. הייתי במחלקה הקטנה והחדשה באותו זמן, והיחס היה די אישי ותומך.
אצלי הם היו בפגייה, אז בהתחלה לא ממש הייתי צריכה לטפל בשניהם בו זמנית. בכל אופן, כדאי שתתכונני מראש עם עזרה נוספת, כבר בבית החולים - בעלך/אמך/אחותך/חברה/דולה שמיועדת לזה... ובע"ה אפשר להסתדר.
בהצלחה!
ט"ו טבת 18:52
ט"ו טבת 18:53
למה להתכונן? הבנתי שמסובך להתקלח. זה הבעל לא יכול לעזור הרי... אז למה לצפות
ט"ו טבת 19:21
שמישהו ירים לך אותם, יביא אותם אלייך להנקה (אם את מתכננת להיניק), יחליף להם אם את בביות חלקי/מלא...
אולי בעצם אם את מתכננת שהם יהיו רוב הזמן בתינוקייה, אז לא צריך כל-כך עזרה... רק ביממה הראשונה אולי תצטרכי עזרה בלהגיע לשם (אפשר בכיסא גלגלים ושבעלך ייקח אותך - כך לפחות נפסק לנו בזמנו).
אני אישית הסתדרתי רוב הזמן עם תינוקת אחת בביות חלקי אחרי קיסרי, אבל יודעת שזה היה קצת משוגע... (אבל ביממה הראשונה לא החלפתי לה, ומקלחת עשיתי לה רק בבית. ולרוב הביאו אותה אליי למיטה)
ט"ו טבת 22:30
תודה🙏 אנונימי
י"ז טבת 11:26
בעז"ה שלא נזדקק לזה שוב, אבל אם יהיה צורך, טוב לדעת שיש בכלל בשביל מה לשאול
י"ז טבת 11:42
שאפשר...
מניחה שזה היתר שניתן רק במצבים מיוחדים כגון זה. אבל לא יודעת.
י"ח טבת 15:45

האחיות תמיד מוכנות לעזור עם הילדים אם צריך. היה יום שקיבלתי אחות צמודה כדי לעזור בגלל שזה תאומים.

שהיה לי ממש טוב כי גם ילדים ראשונים שלא ידעתי מה לעשות וגם באותו יום בעלי לא יכל לבוא והייתי לגמרי לבד.

לא היה מסובך להתקלח

אחרי הניתוח קשה לקום מהמיטה. אחר כך ראיתי סירטונים ביוטיוב על איך נכון לקום מהמיטה ולטפל בתינוק אחרי קיסרי. שחבל שלא ראיתי לפני....

אחרי הניתוח במשך תקופה קשה להשתמש בשרירי הבטן. ובגלל זה הקושי.

מעבר לזה דווקא ההחלמה היתה ממש בסדר, הרבה יותר טוב ממה ששומעים פה לפעמים על לידה רגילה. חשוב לשטוף את הצלקת למנוע זיהום. זהו בערך

י"ח שבט 17:09
ח' שבט 10:39
ילדתי קיסרי בהר הצופים והיה לי טוב.

סגרו עם תפרים ונמסים שזה מופלא ממש, לא צריך לחזור לביקורת והוצאה וכלום. רק לשטוף ולהקפיד לייבש טוב (קצת מורכב בגלל הבטן אבל בקטנה)

ממש רציתי ללדת וגינאלי אבל לא הסתדר בסוף, בדיעבד הייתי עושה קצת יותר מחקר על קיסרי ידידותי ובוחרת לפי זה. לא בטוחה שעושים בירושלים אבל אפשר לבדוק.

האשפוז גם היה לי טוב ונעים, היה מאוד עמוס אז בהתחלה הייתי שלישית בחדר וזה קשוח. אבל ברגע שהיה אפשר דאגו לי לחדר מרווח ומיטה מתכווננת. הביאו לי אוכל למרות שאמורים לקחת לבד.

זאת הייתה לידה ראשונה שלי ובעלי היה בחופש בזמן האשפוז שלי אז היה איתי כל יום. ממש עזרה גדולה. הזיז ציוד, עריסות, הביא לי דברים..
במקלחת הסתדרתי, זזתי לאט והיה כיסא בפנים למקרה הצורך.
י"ח שבט 17:12
תודה! אנונימי אחרונה
אכן שמעתי המון דברים טובים על הר הצופים.. אבל לא רוצה להתפשר יותר מדי