ז' אדר א 16:39

פרס ירושלים לחיזוק ההתיישבות | ערוץ 7

איזו התישבות הוא מחזק? של האויבים שלנו?

הסיבה שאני לא קונה ברמי לוי זה כי הוא נותן פרנסה למלא ערבים שמחזיקים לנו בארץ..

ז' אדר א 18:58

אבל למרות שיש כל מיני קולות שאפשר להשתמש בהם, בזה שהוא מעסיק 'פלסטינים' מכפרי יו"ש הוא מחזק את האחיזה שלהם שם, ועם החיזוק שלו את ההתיישבות היהודית, הוא גורם גם לנזק.

וחוץ מזה, גם שילמנו על זה בדם יהודי ממש. 

ז' אדר א 22:11
אז הבעיה היא שהם מיוש בעצם? לא בעצם זה שהם גויים?
ז' אדר א 22:16

(שהרי יש פה מקום לגר תושב).

אבל זה שהם מיו"ש זה חמור יותר, כי הוא מחזק את ההחזקה שלהם בארץ לא רק כאנשים פרטיים, אלא כשלטון.

ז' אדר א 23:12
מבחינת לא תחנם, על מי מדובר?
ז' אדר א 23:37

ז"א: חיים בארץ ישראל, אבל לא קיבלו על עצמם 7 מצוות בני נח, או שלא מקבלים את שלטון ישראל.

ז' אדר א 23:50
יש כאלה בימינו שהם בגדר של גר תושב?

תודה!
ח' אדר א 00:02

משום שלא קיבלו עליהן מצוות בני נח.

מִמְּקוֹמְךָ מַלְכֵּנוּ תּוֹפִיעַ וְתִמְלוֹךְ עָלֵינוּ כִּי מְחַכִּים אֲנַחְנוּ לָךְ
מָתַי תִּמְלךְ בְּצִיּוֹן בְּקָרוֹב בְּיָמֵינוּ לְעוֹלָם וָעֶד תִּשְׁכּוֹן
תִּתְגַּדֵּל וְתִתְקַדֵּשׁ בְּתוֹךְ יְרוּשָׁלַיִם עִירְךָ לְדוֹר וָדוֹר וּלְנֵצַח נְצָחִים
וְעֵינֵינוּ תִּרְאֶינָה מַלְכוּתֶךָ כַּדָּבָר הָאָמוּר בְּשִׁירֵי עֻזֶּךָ עַל יְדֵי דָּוִד מְשִׁיחַ צִדְקֶךָ

ח' אדר א 00:06

מִמְּקוֹמְךָ מַלְכֵּנוּ תּוֹפִיעַ וְתִמְלוֹךְ עָלֵינוּ כִּי מְחַכִּים אֲנַחְנוּ לָךְ
תִּתְגַּדֵּל וְתִתְקַדֵּשׁ בְּתוֹךְ יְרוּשָׁלַיִם עִירְךָ לְדוֹר וָדוֹר וּלְנֵצַח נְצָחִים
וְעֵינֵינוּ תִּרְאֶינָה מַלְכוּתֶךָ כַּדָּבָר הָאָמוּר בְּשִׁירֵי עֻזֶּךָ עַל יְדֵי דָּוִד מְשִׁיחַ צִדְקֶךָ

ח' אדר א 00:12

"לא תחנם" זה איסור לתת להם חן, לתת להם מתנת חינם, ולתת להם חניה בקרקע.

יש בזה המון חילוקים ומחלוקות.

תלוי מאוד בסיטואציה ובמידת הצורך, אבל בגדול צריך להימנע במידת האפשר.

ובמיוחד שיש לנו מצות "קנה מיד עמיתך".

ח' אדר א 00:46

ח' אדר א 01:20
ט' אדר א 20:01

אם האיסור הזה חל עליהם

גם אם אין איסור תורני

מעצם העובדה שהם האויבים שלנו, נראה לי מוסרי לא לממן אותם.

Souls don't die

~ענק הברזל~

י' אדר א 06:03

י' אדר א 15:00

אחד מתלמידי מרנא 'החפץ חיים' זצ"ל התמנה למשרה רבנית באחת מהעיירות, יום אחד נכנס אותו תלמיד לחדרו של החפץ חיים, בראות החפץ חיים את תלמידו שאל אותו: נו, מה נשמע בעיר שלך? הבין התלמיד שכוונת החפץ חיים לשאול אותו על מצבה הרוחני של העיירה, ונאנח התלמיד אל לבו… המשיך החפץ חיים ופירט את שאלתו 'מה נשמע בענין שבת? ענה לו התלמיד: המצב עגום, בעלי החנויות אינם סוגרים את החנויות בערב שבת, אלא רק לאחר כניסת השבת, ופירט עוד ועוד בעיות בשמירת השבת. המשיך החפץ חיים להקשות עליו 'נו.. מה עשית בשביל זה? מה אני יכול לעשות? התנצל התלמיד, תושבי העיר אינם שומעים לי, מה יש באפשרותי לעשות?

ומה נשמע עם טהרת המשפחה? – המשיך החפץ חיים להתעניין, גם בזה המצב אינו פשוט, גרוע מאוד – ענה התלמיד, נו…. ובשביל זה מה עשית? – הטיח בו החפץ חיים, אך גם בזה שב התלמיד על טענתו 'מה אני יכול לעשות, תושבי העיירה ממאנים לשמוע.

לא הרפה ממנו החפץ חיים והמשיך לשאול: 'מה אתה עושה בשביל חינוך הילדים?' אולם גם בשאלה זו לא היה התלמיד איש בשורה טובה, ואמר, 'המצב בכי רע, הילדים נשלחים לבתי ספר של גויים, ואפילו בבתי הספר של היהודים הלימודים שם אינם רציניים, אך אף לזאת לא שומעים לי'.

אמר לו החפץ חיים: 'למען שבת לא יכולת לעשות, בשביל טהרת המשפחה לא הייתה לך אפשרות לפעול, להעמדת החינוך ברוח ישראל סבא גם לא היית מסוגל להועיל, אבל להתעלף יכולת!! מדוע לא התעלפת?

(מתוך האתר של דרשו, אבל אני מכיר את זה ממקור אחר)

י' אדר א 15:26

אגב, זה היה ציני...
נראלי כבר מכירים פה את השטויות שלי חחח

י"ב אדר א 00:27
יש להם משפחה ילדים.. הם צריכים להתקיים איכשהו.