י"ב אדר ב 04:51
מתייעצת עמכם
אשמח למענה!
בהריון של תאומים.
עד שבוע שלושים וחמש המוביל היה עכוז וכך גם העובר השני לכן תואם תור לניתוח קיסרי.
השבוע 36+3 היה מהפך והמוביל עם ראש למטה והשני עכוז מאוזן, מה שזה אומר שניתן ללדת לידה רגילה, כעת אני צריכה לבחור מה נכון לי.
בשלושת הלידות האחרונות ילדתי לידות רגילות אך חתכו אותי בצורה ממש כואבת . באיזה שהוא מקום אני מרגישה ביטחון , רוגע ויציבות כשאני יודעת שזה קיסרי , אני כבר ממש סובלת מצירים , כאבים, אי יכולת בהליכה ועמידה ולחשוב שאם אלך ללידה רגילה ההריון עלול להימשך עוד שבוע.. שבועיים?
הידיעה שיש תאריך מרככת את המצב .
ברור לי שההחלמה מקיסרי יותר קשה מלידה רגילה.
הרופא טוען שהלידות האחרונות היה ככה בגלל שילדתי במשקל גדול 3.700 . והפעם לא מחייב שיגעו למשקל כזה אולי ל3.100 ולא בטוח שיחתכו.
כרגע אני ממש מבולבלת .
האם עדיף לחכות ללידה טבעית ולקחת סיכון אולי עובר אחד יצא טבעי והשני בניתוח?
או ללכת ישר לקיסרי להתמודד עם ההחלמה הקשה ולסמוך על הקב"ה ובחירתי.
אשמח לחוות דעת של נשים שהיו במצבי.
י"ז אדר ב 15:33

בדיוק כמו שרשמת, הרגשה שאני הולכת על בטוח, הפחד מהלידה ומהלא נודע. לי זו היתה לידה ראשונה.

בסופו של דבר, הסתבר שהשני היה עם ראש גדול ובדיעבד כנראה שטוב היה שהלכתי לקיסרי.

תאומים לרוב קטנים יותר ולכן יש פחות סיכוי לקרעים. מצד שני מנח רוחבי לתינוק השני זה המנח היותר בעייתי.

מה שהם עושים, זה כאשר הראשון יוצא הם מכניסים מהר יד ושולפים את השני...

כשביררתי אמרו לי שנדיר שצריך להוציא את השני בקיסרי

ולפחות אצלי ההחלמה היתה ממש בסדר, ובטח שהרבה יותר טוב מסיפורי החלמה מלידה רגילה ששמעתי....

תבחרי במה שאת שלמה איתו

י"ט אדר ב 15:02
אם את באזור המרכז-ממליצה על תל השומר שמתמחים בלידת תאומים
כ' אדר ב 18:34
שמחה בשבילך
מרגש
בתור מי שילדה קיסרי את התאומים אומרת רק טבעי
יש נטיה להקל ראש בניתוח קיסרי ולדעתי זו טעות.
ניתוח זה ניתוח
ניתוח צריך לדעתי לעשות במצב שיש סיכון אם לא יעשו ניתוח וזה לא נשמע המצב.
אל תשכחי שאחרי ניתוח לא תוכלי להחזיר אותם ולטפל בהם ללא עזרה וההחלמנה ארוכה יותר. אני הייתי מקבלת בברכה את המהפך. מה שכן הייתי עושה הייתי מדברת עם רופא בבית החולים. בשערי צדק יש את פלוטקין
א' ניסן 22:18
תוך כמה זמן קמת מהמיטה? הסתובבת?
תוך כמה זמן לא הרגשת בכלל כאבים היכן שחתכו?
תוך כמה זמן יצאת להסתובבויות ארוכות בחוץ?
בקיסרי - כל זה יכול לקחת הרבה זמן, וזה משמעותי כשמדובר בתאומים. אם גם אחרי לידות רגילות לקח לך חודש לפחות להתאושש בצורה בסיסית - אז אולי זה לא משנה. אם פחות - אז כנראה שכן עדיף לנסות לידה רגילה...

(עכשיו אני רואה שהשרשור הזה הוא מלפני יותר משבועיים - בטח כבר ילדת... בכל אופן, אשאיר את ההודעה שלי בשביל אחרות שיהיו במצב כזה...)
ב' ניסן 08:41
בטח שלא קיסרי ראשון.
אצלי תוך כשבוע הרגשתי שחזרתי לעצמי. יום אחרי כבר יכולתי לטפל בהם.
ב' ניסן 08:50
אני חודשיים אחרי קיסרי שלישי, ועדיין לא מרגישה שהתאוששתי ממנו לגמרי.
אבל באמת אחרי הקיסרי הראשון (בלידת התאומים) התאוששתי מהר יותר... אבל תליתי את זה באופוריה שאחרי לידתם ובכך שהם היו בפגייה והייתי חייבת ללכת אליהם הרבה ואחר כך גם לנסוע...
בכל אופן - אני לא מדברת רק על היכולת לטפל בתינוק/ות, זה אפשרי גם מוקדם יותר (בלידה עכשיו הייתי בביות מלא מהיום השני אחרי הניתוח...) - אבל השאלה בכמה כאבים זה כרוך, וכמה מהר אפשר לחזור לשגרת התנהלות נורמלית.
(לי יש לשם השוואה את הלידות הרגילות שלי עצמי, שרק באחת מהן היו לי תפרים, אז אני לא יכולה לומר לאחרות בוודאות שניתוח קשה יותר מלידה רגילה)