כ"ט אדר ב 11:45
עלתה לי מחשבה שלהפריש לקרן פנסיה פחות אפקטיבי מאשר לחסוך במקומות אחרים, מעניין מה אתם אומרים.
הרי אם בגיל פנסיה היה אפשר לקבל את כל הסכום, ולא בקיצבה חודשית, היה אפשר להמשיך להשקיע את כל הכסף ולחיות רק מהתשואה, ואחרי 120 להוריש מליונים.

* כמובן שזה לא מתאים לכל אחד כי יש אנשים שיבזבזו את כל הכסף
כ"ט אדר ב 13:28
אתה מדבר על הפרשה מעל לאחוז שחייבים להפריש? על סכומים שמפרישים לפנסיה יש זיכוי ממס בגובה 35% ולכןמצריך לשקלל את כל המשתנים ולראות מה יותר משתלם. דמי ניהול בשתי האופציות וכו'

אגב, להבנתי גם אחרי הפרישה לפנסיה הכסף ממשיך להיות מושקע דרך קרן הפנסיה
כ"ט אדר ב 14:20
דיברתי בעיקר מבחינה תאורטית, שהשיטה של קצבה חודשית לא מייטיבה עם כולם. אבל בהחלט יכול להיות גם במצב הנוכחי שעדיף להפריש את המינימום שחייבים ואת השאר במקומות אחרים. גם בקופת גמל להשקעה יש פטור ממס אחרי גיל 67.

מה זה אומר בפועל שהוא ממשיך להיות מושקע? לא קובעים קיצבה חודשית קבועה ברגע שיוצאים לפנסיה בלי קשר למה שהכסף יעשה?
@פשוט אני..
כ"ט אדר ב 15:16
א. בקרן פנסיה יש פטור מלא על מס רווחי הון, ופטור על מס הכנסה כאשר המעסיק מפריש עבורך לקרן. אלה הטבות ששוות מאות אלפי או מיליוני שקלים, תלוי בשכר שלך.

ב. כאשר אתה מתחיל לקבל קצבה מקרן הפנסיה שלך, הם לא מחשבים את גובה הקצבה לפי כמות הכסף שיש לך *היום* בקרן, אלא לפי כמות הכסף שיש לך היום פלוס תשואה שנתית של 4.26% על היתרה למשך כל ימי חייך. כלומר אם יש לך מיליון ש''ח, אתה תקבל קצבה כאילו יש לך 1.2 מיליון ש''ח (חישוב גס מאוד רק לצרכי הבנה).

בכל שנה בודקים מה הקרן שלך עשתה בפועל, ואז מגדילים/מקטינים את הקצבה בהתאם. אם הקרן עשתה 4.26% אז לא יהיה שינוי כי זאת התשואה שחישבו לפיה. אם הקרן תשיג תשואה טובה יותר אז תקבל יותר בכל חודש, ואם פחות טובה אז תקבל פחות.

בדרך כלל הפער לא יהיה דרמטי לכאן או לכאן, כי רוב הכסף של הפנסיונרים מושקע באג''ח מדינה עם תשואה מובטחת של 4.86% + הצמדה למדד.

א' ניסן 21:44
א' ניסן 22:29
נחשבת כהכנסה מגיעה אישית ומשלמים עליה באופן עקרוני מס הכנסה