ל' ניסן 22:02
אופציה טובה זה דרך בתי השקעות
ל' ניסן 22:11
נראה לי שקניית מניה היא השלב האחרון של לימוד שוק ההון. מתוך השאלה שלך אני משער שאת עדיין לא למדת מספיק ולדעתי כדאי קודם ללמוד עוד לפני שקונים
ל' ניסן 22:20
לנסות ללמוד יותר ואולי תראי שאת מעדיפה לקנות משהו אחר בכלל..

(אפשר לפנות לבית השקעות/לבנק ודרכם לקנות)
ל' ניסן 22:40
א' אייר 00:03

1. בנק. 

יתרונות: נוחות. לא צריכים להעביר כסף ממקום למקום ופשוט יוצרים קשר עם יועץ ההשקעות של הבנק, ממלאים כמה טפסים ואפשר לקנות מניות. 

הם מנכים מס במקור. 

חסרונות: המחיר. העמלות בבנק הן אסטרונומיות - גם על פעולות וגם על "תחזוקה". 

2. בית השקעות:

יתרונות: יחסית נח - רק צריכים להעביר כסף מחשבון הבנק לקרן ההשקעות. 

מנכים מס במקור. 

חסרונות: עמלות נמוכות ביחס לבנק כולל עמלה רק על עצם קיומו של התיק גם אם לא מבצעים פעולות. 

3. ברוקרים:

יתרונות: הכי זול. משלמים רק על פעולות עמלות מאוד נמוכות. 

חסרונות: כאב ראש לא קטן - מעבר להעברת הכספים מחשבון הבנק, ברוקרים יספקו את המסמכים המתאימים, אבל לא ינכו מס במקור וזה על המשקיע. 

עקרונית, למי שמשקיע לטווח ארוך, זה לא כזה נורא - פעם בכמה שנים לעשות חישוב מס או לקחת רו"ח שיעשה את זה - אבל למי שמשקיע בצורה פעילה או מקבל דיוידנדים, זה יכול להיות כאב ראש לא קטן. 

בקיצור, אם את מעדיפה לחסוך עמלות ועלויות ומוכנה לכאב ראש מסוים - אז עדיף דרך ברוקרים. 

רוב האנשים שאני מכיר, מעדיפים לחסוך את כאב הראש ולהשקיע דרך בית השקעות. 

אגב, חשוב לדעת שאם יש לך אזרחות אמריקאית, אז התמונה מסתבכת. 

א' אייר 05:28
נשמע מסובך.. מוותרת מראש
א' אייר 08:48
לא דורש שום מאמץ ועדיין אפשר להרוויח יפה
א' אייר 09:54

בטח שלא דרך הבנק וגם לא דרך בית השקעות - זה בסה"כ להשאיר פרטים באתר שלהם והם כבר יתקשרו ויקבעו איתך פגישה, תחתמי על כמה טפסים ותצאי לדרך. 

דרך ברוקרים, זה טיפה יותר מורכב ואני מבין למה אנשים נמנעים מלהיכנס לזה. (וגם לזה, יש מדריכים אינטרנטיים מפורטים וזה לא באמת כ"כ מסובך). 

אבל בסופו של דבר, זו החלטה שלך. 

א' אייר 10:04

זה פוסט די ממצה של הסולידית:

https://www.hasolidit.com/%D7%90%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%A7%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%9C-%D7%95%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA

דלגי פשוט לכותרת: 

שלב 1 – בחירת ברוקר: בנק או בית השקעות?

באופן אישי, אני משקיע דרך אינטראקטיב ברוקרס - אז אני לא כ"כ מכיר מה מציע כל בית השקעות. 

א' אייר 10:27
א' אייר 10:49
איך יודעים מהם אחוזי התשואה השנתית?

נגיד אני רוצה לקנות מנייה ספציפית, משלמת את הסכום ההתחלתי הנדרש וקונה כמה מניות שאפשר בסכום הזה. במידה והמניה עולה(נגיד אחרי שנה שנתיים), איך יודעים כמה הכסף שלי יהיה שווה?
א' אייר 12:29

אני באמת לא חושב שזה מדע טילים, אבל להשקיע במניות, ועוד במניות ספיציפיות, כשהידע שלך בתחום הוא ברמה הזאת, זה דבר מסוכן, וזה אנדרסטייטמנט.

א' אייר 13:14
א' אייר 14:59

אפשר לראות באיזה מחיר קנית אותה ומה מחירה כעבור שנה ולראות בכמה עלה או ירד השווי שלה באחוזים. 

זה כמו לקנות כיסא - את קונה ב-40 שקלים כיסא. 

אחרי שנה את מוכרת אותו ב-60 שקלים - אז עשית רווח של 50%. 

אם את מוכרת אותו ב-30 שקלים, הפסדת 25%.