היסטריה מוגזמת. מייסד הקרן הרב יחיאל אקשטיין
היסטריה מוגזמת. מייסד הקרן הרב יחיאל אקשטיין צילום: פלאש 90

בקרן לידידות דוחים את טענתו של הרב אליקים לבנון, לפיה, הקרן הינה חלק מיוזמה נוצרית כלל עולמית להשתלט על המדינה.

בקרן אומרים כי הרב לבנון מעולם לא פנה אל הקרן כדי לברר את העובדות ומציינים כי "כך נהגו גם לצערנו כל הרבנים השותפים בקמפיין הענק נגד משרד החינוך ונגד הקרן".

"לעומתם, שורת רבנים בכירים שחקרו את הנושא לעומק יצאו בימים האחרונים בפסקים הלכתיים המתירים להשתתף בקייטנות ולקבל תרומות מהקרן, ביניהם: הרב נחום רבינוביץ', הרב דוד סתיו, הרב אליעזר מלמד, הרב ישראל רוזן ורבנים נוספים. הללו פרסמו חוות דעת הלכתיות מפורטות ומנומקות".

עוד נמסר מהקרן לידידות כי לטענה ולפיה הקרן הינה חלק מיוזמה נוצרית כלל עולמית להשתלטות על מדינת ישראל, אין כל אחיזה במציאות. "התרומות אל הקרן לידידות מתקבלות ממאות אלפי אנשים. ממוצע התרומה לאדם עומד על כ-70 דולר לשנה. לתורמים אין כל השפעה על מדיניות הקרן ואין להם כל קשר לגופים להם הקרן מעבירה את תרומתם.

"אם הרב אליקים לבנון שיטתי ועקבי באמונתו בדבר השתלטות נוצרית זוחלת על המדינה, היה עליו לאסור גם שימוש בכל מכשירי ה-MRI בבתי החולים במדינת ישראל, בכ-2,600 מקלטים באיזור הצפון והדרום, שנתרמו על ידי הקרן לידידות, ועוד. כמו כן, היה עליו להחרים את התקצוב הביטחוני של ממשלת ארה"ב לישראל".

בקרן לידידות מדגישים לסיום כי "יש להתנחם בעובדה כי הרב לבנון באופן מפורש בדבריו, ועמו ככל הנראה גם מנהלי קמפיין ההשמצות, מודים כיום כי הטעו את הציבור לאורך כל הדרך וכי הקרן ותורמיה אכן אינם מעורבים בתכנים של קייטנות הקיץ".