גלו קומה בנפשכם
גלו קומה בנפשכםפנימה

בבואנו להתחקות אחר מהותה של מחלת הגלאוקומה, בדרך להבנה מהו התיקון שהיא רומזת לנושא המחלה ולסובבים אותו, נציין בפשטות שגלאוקומה, או בעברית "ברקית", גורמת פגיעה באיכות הראייה, קודם ביכולתה להקיף מרחב ולאחר מכן בראייה יומיומית קרובה.

כלומר, זוהי היצרות מתקדמת והולכת, מעגל שחור שחוסם את אור העניים מבחוץ פנימה.

המושג 'לחץ תוך עיני גבוה' הוא כנראה הסיבה הרווחת לפגיעת הברקית. נוזלי העין החשובים אכן נוצרים כתיקונם, אך בשל חוסר זרימה ותנועה חופשית מספקת בגלגל העין, הם נתקעים מאחוריו ואינם מרוויים את עצבי הראייה. 

אבל ברוב רחמיו וחסדיו, אין לי את הדבר הזה, וגם לא לסבתא שלי. אז מה הקשר? ולמה זה צריך לעניין אותי? למה לי להמשיך לקרוא?

בורא האדם תכנת בנו כל מיני אפשרויות ומצבים גופניים ונפשיים שונים. דווקא קלקולו של איבר מסוים יעיד על יכולתו הגנוזה ועל הטוב שניתן להפיק ממנו בשימוש נכון.

העין היא מעיין קר וצלול ביבשה הנקראת האדם. נקודת לחלוחית, שקופה ומשקפת, את חיותו של האדם. המרפא מתבונן בעיניו של האדם, ואומד את מיקום "הקו האדום" של ים החיות. כמה עוצמת חיים יש לאדם זה? האם יספיק לו כוחו לעבור תהליך ריפוי, להתגבר? דווקא הברק הזה בעניים יופיע בצורתו הטבעית והיפה באדם חי, מתרגש, אוהב, מאמין.

העין השלישית- טיפול בנפש

נקודת דיקור המכונה 'העין השלישית' ידועה מאוד בהקשר של טיפול בנפש, חיבור לנשימה, יציאה ממצר למרחב.

נקודה זו ממוקמת באמצע הדרך בין הקצוות הפנימיים של הגבות, ושמה בסינית yintang, ובתרגום לעברית לא פחות מ"אולם ההתרשמות". קחו רגע נשימה להרגיש את המילים: אולם ההתרשמות. לחצו על הנקודה באצבעכם ופתחו את האולם, מרשים הא?

ראשית ניזכר בהמלצות חכמינו זיכרונם לברכה: עין טובה - אתם יודעים. עין הרע - שלא תדעו...

ונמשיך בהמלצות נוספות. רופאים מומחים לרפואת עיניים ממליצים על ירידה של עשרים אחוזים מהלחץ הבסיסי בחיים. הלחץ הנפשי סוגר את הראייה החיובית ואיתה גם את הראייה ממש. והאר עינינו - בתורתך. מהפכת את השחור לאור.

כמו כן, תה ירוק נמצא מועיל לטיפול ולמניעה של בעיות עניים. הרטינה, רשתית העין, סופגת מהתה דרך מערכת העיכול כמות גבוהה מאוד של "קטצ'ינים" שהם נוגדי חמצון, ומשפיעים החל מחצי שעה לאחר הספיגה עד כשתים עשרה שעות לאחר ההזנה, מחדשים את תאי העין, מלחלחים ומבריאים בעזרת ד'.

גלאוקומה - גלו קומה, בנפשכם. קומת העין טובה, שהיא קצת למעלה מראייה רגילה ומציאותית, אי שם בגובה העין השלישית. בהיכל ההתרשמות ממעשי הבורא שלא מסיר עינו מבניו האהובים. 

פורסם לראשונה במגזין פנימה

לרכישת מנוי לחצי כאן