תוקף. ליצמן
תוקף. ליצמןפלאש 90

הצעת חוק מע״מ 0% של שר האוצר יאיר לפיד לא תעבור במושב הכנסת הנוכחי המסתיים הערב.

על פי המסתמן, ועדת הכספים לא תתכנס לדון בחוק האמור בטרם תינעל מליאת הכנסת.

מי שעמד כחומה בצורה נגד החוק הם חברי הכנסת החרדים שהחליטו לצד חברי הכנסת של מפלגת העבודה להתנגד כגוש אחד להצעה, וזאת, לאחר שלפיד לא ניהל עמם דיאלוג ענייני בשבועת האחרונים סביב החוק.

בתגובה לדחיה המסתמנת חגגו אמש חברי הכנסת החרדיים. יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר כי "בכוחות משולבים, עברנו את מושב הקיץ ללא פגיעה בציבור החרדי באחת הממשלות הכי קשות שהיו כאן. אבל אסור לנו להיות שאננים ולהיות עם היד על הדופק".

חבר ועדת הכספים ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) אמר כי "ניצחנו את בריונות הממשלה בראשות לפיד וסלומיאנסקי. הוכחנו אחדות במאבק חסר פשרות של האופוזיציה.

גם ח"כ משה גפני התייחס לדחיה ואמר כי "החוק הזה הוא תקדים מסוכן שיכול לגרור בעקבותיו חוקים נוספים שיגרמו לאפליית חרדים, ולכן נאבקנו בכל כוחנו לעיכוב אישור החוק".

עמיתו לסיעה ח"כ יעקב אשר התייחס לדחיית ההצבעה בחוק 0% מע"מ ואמר כי ''התעקשותו של לפיד להפלות את החרדים בחוק המע"מ שעליו שם את כל כובד משקלו, פגעה ביוקרתו ובמעמדו הפוליטי פגיעה קשה שלא במהרה יתאושש ממנה. זה בהחלט היה יירוט מוצלח".

ח"כ אליעזר מנחם מוזס אמר כי "במאבק עיקש ואיתן, ללא פשרות, הצלחנו למרות היותנו באופוזיציה, לעצור את השימוש הברוטלי של הממשלה בכוחה הקואליציוני נגד הציבור החרדי והנצחת אפלייתו לרעה". ח"כ מקלב: חוק פופוליסטי שלא רק שלא היה עוזר מהומה במשבר הדיור אלא היה גורם לגירעונות. "כוחו של לפיד נחלש - מגמה זו תמשיך ותתגבר".

ואילו ח"כ ישראל אייכלר השתמש במינוחים אקטואליים. "אסור לאפשר ללפיד ושותפיו, להמשיך בחפירת המנהרות שמטרתן לרסק את היהדות החרדית בנשק כלכלי".