יאיר לפיד
יאיר לפיד ערוץ 7

שר האוצר יאיר לפיד הביע הבוקר (שני) הסתייגות ממחאת פעילי הימין מארגון להב"ה אך הפתיע כשהתנגד נחרצות לעצם נישואי התערובת ולהתבוללות.

בראיון לקלמן ליבסקינד בגלי ישראל נשאל לפיד על עמדתו בסוגיית הסערה שעוררה בימים האחרונים חתונת הערבי והיהודיה מחמוד ומורל. "האם המרת דתה של יהודייה עקב חתונה אינו מצערת אותך?" שאל ליבסקינד.

"כן. מפריע לי, אני מודה. אני אומר שאם בני מחר היה בא ואומר 'אבא אני רוצה שתכיר לא את רינה אלא את רונה, שהיא פרבוסלבית או קתולית ואני מתחתן איתה והילדים לא יהיו יהודים', האם זה היה מפריע לי? זה היה מאוד מפריע לי. אני חושב שהעם היהודי הוא קטן, אני חושב שיש לנו מורשת, אני חושב שצריך לשמור עליה, וזה מפריע לי".

בהמשך הביע לפיד שאט נפש מההפגנות שנערכו נגד החתונה "אבל אני אומר לך, כשאני מסתכל על האנשים שהפגינו אתמול מול החתונה הזאת, הם לא מביאים כבוד גדול לעם היהודי. זו חבורה מכוערת וזו היתה הפגנה מכוערת, ועם שסבל יותר מכל עם אחר מגזענות, צריך להפגין הרבה יותר סובלנות כלפי האחר, גם אם לא מוצא חן בעיניו איך שהאחר מתנהג".

בתום הראיון עם לפיד עלתה לשידור חברת הכנסת שלי יחימוביץ ממפלגת העבודה שאמורה היתה להתראיין על נושאים אחרים אולם יחימוביץ שהאזינה לראיון עם לפיד ביקשה לציין בתחילת דבריה "שמעתי את קצה הריאיון עם יאיר לפיד וקרה לי דבר שלא יאמן, הסכמתי עם כל מילה. עם השאלה שלך על החתונה בסוף ועם התשובה האחרונה. זה נדיר לכן אני מציינת את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו