פעילי להב"ה מול החתונה המעורבת
פעילי להב"ה מול החתונה המעורבת יוני קמפינסקי

יו"ר ארגון רבני צהר ורב הישוב שהם, הרב דוד סתיו, מותח ביקורת על שיטת הפעולה של ארגון להב''ה למניעת התבוללות, על רקע החתונה המעורבת שנערכה אמש בראשון לציון.

"אחד האתגרים המרכזיים הרובצים לפתחו של העם היהודי בדורנו הוא ההתמודדות עם ההתבוללות, המכלה בנו בכל מקום בעולם", אמר הרב סתיו. "ההתבוללות קיימת בעולם וקיימת בשיעור משמעותי גם בארצנו''.

עם זאת, הרב סתיו מדגיש כי לא נלחמים בהתבוללות דרך זלזול או עוינות לזר שאינו יהודי, "גם כי זה לא מוצדק וגם כי זה לא יעיל. כדי ליצור אומה שאינה מתבוללת צריך לחנך לערכים שיעצימו את החשיבות שלנו כאומה, את משמעות קיומנו כעם ואת מהות היחס בין האושר האישי למחויבותנו לעם.

"רק בעשייה חיובית נצליח למזער את אחוזי ההתבוללות באומתנו", הסביר יו"ר רבני צהר.

מחמוד ומורל מתחתנים, בחוץ מפגינים

שר האוצר יאיר לפיד הביע הבוקר הסתייגות ממחאת פעילי הימין מארגון להב"ה אך הפתיע כשהתנגד נחרצות לעצם נישואי התערובת ולהתבוללות.

בראיון ל'גלי ישראל' נשאל לפיד על עמדתו בסוגייה וענה - "אני אומר שאם בני מחר היה בא ואומר 'אבא אני רוצה שתכיר לא את רינה אלא את רונה, שהיא פרבוסלבית או קתולית ואני מתחתן איתה והילדים לא יהיו יהודים', האם זה היה מפריע לי? זה היה מאוד מפריע לי. אני חושב שהעם היהודי הוא קטן, אני חושב שיש לנו מורשת, אני חושב שצריך לשמור עליה, וזה מפריע לי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו