"מע"מ אפס- לפני ראש השנה"

השר אורי אריאל פנה לנתניהו: עקב המציאות המורכבת בשוק הדיור, אבקש את התערבותך הדחופה על-מנת להביא לאישור החוק כבר בשבוע הבא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ד

ויכוח סוער. לפיד ואריאל
ויכוח סוער. לפיד ואריאל
צילום: פלאש 90

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) שלח היום (שני) מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לכנס בשבוע הבא את הכנסת ולאשר את חוק מע''מ אפס.

על רקע סיום הדיונים בוועדת הכספים על רוב ההסתייגויות שהגישו חברי הכנסת מהאופוזיציה, דורש אריאל לכנס בהקדם את ועדת הכנסת ולאחר מכן את המליאה לאישור החוק בקריאת שניה ושלישית.

"עקב המציאות המורכבת בשוק הדיור, אבקש את התערבותך הדחופה על-מנת להביא לאישור החוק לפני ראש השנה", כתב אריאל לראש הממשלה. ''אישור זה יהיה בשורה גדולה ומשמעותית לציבור בגדר 'תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה'".

היום בצהריים, בתום שבוע נוסף של דיונים אינטנסיביים וחרף פיליבסטר שהגישה האופוזיציה, השלימה ועדת הכספים את הדיון על רוב ההסתייגויות שהוגשו על חוק מע''מ אפס. בכך התקדמה הוועדה להצבעות על סעיפי החוק ואישורו בוועדה לקראת העלאתו לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), אמר כי הוא "מקווה שחבריי מהאופוזיציה יגלו אחריות על-מנת לקיים דיון רציני ומעמיק במעט ההסתייגויות שעוד נותרו ובמהלך ההצבעות על סעיפי החוק".