ציפי לבני
ציפי לבנייונתן סינדל/ פלאש 90

שרת המשפטים, ציפי לבני, התייחסה בפתח ישיבת סיעת התנועה לאישור חוק הגיור לקריאה שניה ושלישית.

"מי שלא רצה את חוק הגיור בממשלה קיבל אותו היום בכנסת. מי שעושה תרגילים ומפר הסכמים שלא יופתע שהוא נתקל בחומת מגן בתוך הקואליציה הזו. אנו נילחם על יהדות סובלנית ופתוחה", אמרה לבני.

ח"כ אלעזר שטרן אמר כי "יש פה בשורה עצומה לעם ישראל. אלפי ישראלים יוכלו להתגייר בקרוב בדרך יהודית מכבדת ומתחשבת. זהו תיקון של כשל מוסרי וערכי".

ח"כ דוד רותם, (ישראל ביתנו) אמר "אני שמח שהחוק שהתחלתי לקדם בכנסת הקודמת מגיע לישורת האחרונה. היה לנו חשוב להביא את החוק להצבעה בהקדם האפשרי. החוק יאפשר למאות אלפים שעלו לישראל באמצעות חוק השבות להצטרף ולהיות חלק מהעם היהודי, יתגבר ויחזק את הרוב היהודי במדינת ישראל, ויסייע לרבים להינשא כדת משה וישראל".

בארגון רבני צהר אמרו " אנו קוראים לראש הממשלה ולכל המפלגות החפצות בהמשכו של העם היהודי לשוב ולהביא את הצעת המחליטים לישיבתה הקרובה של הממשלה כפי שהבטיח ראש הממשלה לפני מספר שבועות. החלטת המציעים לעניין מותבי גיור אם תעבור תמנע התבוללות בעם היהודי".

הרב דוד חי הכהן ראש הישיבה הגבוהה "נתיבות ישראל" בבת ים ומראשי רבני 'תקומה' אמר בעקבות אישור החוק כי "אסון קיומי נפל על ישראל. יש למנוע את העברת החוק גם אם המפלגה תפרוש מהממשלה".

לדבריו "מעמד הרבנות הראשית ושמירת הצביון היהודי האמיתי בארץ, הם בעלי משקל לכל הכוחות כמו ארץ ישראל. התורה והארץ הם הלב שלנו וכל פגיעה באחד מהם יש בה איום קיומי על עמנו וחלילה סכנה להרס עצמי של העם".

דיון בועדת חוקה על חוק הגיור