איילת שקד
איילת שקדצילום: פלאש 90

השדולה למאבק בדה לגיטימציה נגד ישראל, בראשות ח"כ ניסים זאב (ש''ס) ובשיתוף תנועת "אם תרצו", קיימה היום (שלישי) דיון בכנסת.

במהלך הדיון אמרה ח"כ איילת שקד, יו"ר סיעת הבית היהודי, כי יש להקים במוסד או בגוף ממשלתי אחר אגף למלחמה בדה-לגיטימציה נגד ישראל.

"ביקשנו מראש הממשלה שהאיום של הדה לגיטימציה נגד ישראל יוגדר כאיום אסטרטגי ויקצו לו תקציבים ומשאבים כמו שמתקצבים את המאבק נגד תוכנית הגרעין של אירן ולהקים מחלקה למאבק בדה לגיטימציה במוסד או בגוף ממשלתי אחר", סיפרה ח"כ שקד.

לדבריה, "איום הדה-לגיטימציה מכרסם בלגיטימיות של מדינת ישראל להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית. לא הצלחנו ליצור מערכת מקצועית עם תקציבים גדולים וזה צריכה להיות אחריות של ראש הממשלה והשר בנט פנה אליו כמה פעמים בנושא".

עוד הוסיפה ח"כ שקד כי בעוד שבועיים היא תגיש את הצעת חוק סוכן זר על פי המודל האמריקאי בו עמותות המקבלות כספים ממדינות זרות יוגבלו במימון זר.

ד"ר רונן שובל, מייסד תנועת "אם תרצו" קרא בדיון לממשלת ישראל לתת עדיפות תקציבית למאבק בתופעות הדה-לגיטימציה ואמר כי "לא ננצח את ההסתה עם תקציב של מילקי".

בדיון גם הודיעה השדולה על עצומה של ישראלים מובילי דעת קהל שיקראו למדינות אירופה לא להכיר באופן חד צדדי במדינה פלסטינית לאחר שאנשי שמאל ישראלים יזמה עצומה הקוראת למדינות אירופה להכיר במדינה פלסטינית כפי שכבר נעשה במדינות מסוימות.