ההרוג: סרן אליאב גלמן. זירת הפיגוע בצומת הגוש
ההרוג: סרן אליאב גלמן. זירת הפיגוע בצומת הגושצילום: דוברות מד"א ירושלים

הקצין שנורה בשוגג על ידי כוח צה"ל במהלך פיגוע דקירה בצומת גוש עציון הוא אליאב גלמן (30), קצין מילואים תושב כרמי צור, נשוי לרינת ואב לשני בנים יאיר ויואב. 

הוא יובא למנוחות הערב בשעה 21:00 בבית העלמין בכפר עציון.

גלמן, ששירת במילואים כקצין ביחידה לשיתוף פעולה של חיל האוויר, הוא קרוב משפחתו של רס''ן בניה שראל הי"ד שנהרג במבצע ''צוק איתן''. 

אחיו של גלמן ספד לו, "אנחנו מתעסקים במשפחה בביטחון, בהתיישבות. אחי נפל, הוא המובחר שבחבורה. מעבר לזה שהיה מ"פ, לוחם דגול בעל מידות, מצוין, דייקן, אהוב, אוהב, קשור לעם ישראל, לארץ ישראל, לתורת ישראל. היה עמל בתורה, כל יום, היה קם, לא משנה מה קרה בלילה, איפה ומה היה, גם בצבא. דף יומי, לימוד תורה, היה מחובר כל הזמן לשורשים של עם ישראל, של ארץ ישראל, של התורה הקדושה".

אחי נפל בקרב, בקרב שאנחנו מכירים כבר תקופה ארוכה. אבל הקרבות והפרעות כבר 150 שנה בעם ישראל מאז חלל הקרב הראשון ב-1873. גם אחי נכנס, אחי היקר, נכנסת למעגל הזה, לאותו מגש כסף ש-150 שנה העם הזה, בדור התחיה, ממשיך וגואל את ארץ ישראל ובונה את מדינת ישראל. ה' נתן, ה' לקח, יהי שם ה' מבורך".

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ספד, "אין מחילה לטרור, אין סובלנות לטרור, ועל כל היושבים כאן לגנות אותו בצורה נחרצת. אש הטרור שגובה מאתנו כל כך הרבה קרבנות בחצי השנה האחרונה, היא גם האש שתבעיר את הגשר שאנו מנסים לבנות כאן היום. אני שולח מכאן את תנחומי העמוקים למשפחה".

ראש המועצה בזירת הפיגוע

ראש המועצה דוידי פרל אמר "הכאב הגדול ממלא את הלב. אליאב הוא קרבן נוסף במלחמה על גוש עציון. מלחמה שהחלה לפני עשרות שנים ועדיין לצערנו לא נגמרה. אנחנו כעת יחד עם המשפחה ותושבי כרמי צור בכאב הגדול ונצטרך יותר מאוחר לראות מה הצעדים שממשלת ישראל עושה בשביל לשנות את המצב"

קצין המילואים אליאב גלמן נפגע מירי של כוח צה"ל לעבר מחבל ערבי שהגיע לצומת על מנת לדקור לוחמים ואזרחים. המחבל ניסה לדקור גם את גלמן והלוחמים שפתחו באש לנטרול המחבל, פגעו גם בו. צוותים של מגן דוד אדום שהגיעו לזירת הפיגוע העניקו לגלמן טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שערי צדק, שם ניסו הרופאים לייצב את מצבו אך כעבור שעה קלה נאלצו לקבוע את מותו. המחבל נורה ופונה גם הוא לבית החולים שערי צדק כשמצבו בינוני.