רעייתו של גונן שגב מדברת

זוגתו של השר לשעבר גונן שגב המואשם בריגול למען איראן, סיפרה לראשונה על אופן חטיפתו לישראל.

תגיות: גונן שגב
יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ח

גונן שגב
גונן שגב
צילום: פלאש 90

לאורה פישר, זוגתו של השר לשעבר גונן שגב המואשם בריגול למען איראן, סיפרה לחדשות עשר על חטיפתו של שגב לישראל על-ידי אנשי מערכת הביטחון.

"הוא הוזמן רשמית לנסוע לגינאה המשוונית ובשגרירות ישראל אף הנפיקו לו ויזה לשם כך. בהמשך, מישהו תפס אותו לפתע בשדה התעופה שם, כך שהסיפור היה מתוכנן, להביא אותו לגינאה המשוונית ומשם להביא אותו לישראל", אמרה פישר בראיון לחדשות עשר.

פישר, שפגשה את השר לשעבר שגב לראשונה במקרה בבית קפה בעיר בון שבגרמניה, הגיבה לראשונה על הטענות שריגל בגלל שהתאכזב מישראל, אחרי פרשת ייבוא הסמים שבה הורשע ובמסגרתה ריצה עונש מאסר בכלא. "הוא כעס על האופן שבו התייחסו אליו אחרי כתב האישום שהוגש נגדו, לאחר ששהה בכלא. כולם דיברו עליו באופן שלילי ביותר. הוא איבד את כל המוניטין הטוב שלו כפוליטיקאי ואף כאדם".

כשנשאלה על מצבו כעת, כשהוא כלוא בישראל לאחר שהוגש נגדו כתב אישום חמור, השיבה: "בואי נאמר שבימים הראשונים, כשהוא היה נעדר, התקשרתי לשגריר (שגריר ישראל בניגריה), שהיה לו קשר עם אדם מהמוסד. התקשרו אליי ולא ידעתי מה קורה בהתחלה.

''הם שאלו אותי כרגיל, 'אוקיי, מה ידוע לך? לאן הוא נסע? מתי שמעת ממנו לאחרונה?' ואז, כעבור יומיים-שלושה, הוא אמר 'אנחנו חושבים שהוא בסדר. איננו יכולים לספר לך יותר מכך, אך אנו מאמינים שהוא בסדר', ומאותו הרגע לא שמעתי לגביו, לא מהמוסד ולא מהשגרירות".