כוחות הביטחון פינו מבנים בשני מאחזים בבנימין

כוחות מג"ב והמינהל האזרחי הרסו שישה מבנים במאחז הבלאדים ושישה מבנים במאחז "מעוז אסתר".

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תש"פ

כוחות משמר הגבול והמינהל האזרחי הרסו הבוקר (שני) שישה מבנים שנבנו באופן בלתי חוקי במאחז הבלאדים ושישה מבנים בלתי חוקיים נוספים שנבנו במאחז "מעוז אסתר".

שני המאחזים נמצאים באזור בנימין בשטח C.

הכוחות הרסו עד כה חמישה בתי משפחות, שני בתי כנסת וכשמונה מבנים נוספים. אחד מהתושבים מתבצר בביתו באמצעות מתקן מיוחד הכובל אותו לביתו, הכוחות אינם מצליחים לפנותו.

מדיווחים מהמקום עולה כי אחת מהמשפחות, זוג צעיר, שהתחתן רק לפני כשבוע וחצי, פונו באלימות מביתם, הושכבו על הרצפה והשוטרים חנקו את האישה. זוג נוסף פונה מביתו עם תינוק כבן שבועיים בלבד.

למוקד המשפטי של ארגון חוננו דווח עד כה על כ-13 עצורים. עורכי דין מהארגון מסייעים לעצורים.

"שוב המדינה ממשיכה להתנכל להתיישבות היהודית שמרחיבה וקובעת את הגבולות בשטח כפי שראינו בתוכנית טראמפ, ונותנת לבניה הערבית מסביב להשתולל באין מפריע. אנחנו נמשיך להאחז בכל רגב ורגב מאדמת א"י", מסר אחד התושבים.‎

ארגון תורת לחימה הגיב להשתתפות המינהל האזרחי בהרס, "מעבר לנושא הפוליטי המובהק במעשה ההרס, אסור שממשלת ישראל ושר הביטחון יפעילו את צה''ל נגד אזרחי ישראל ונגד ההתיישבות. זה לא תפקיד צה''ל, ודבר זה פוגע בצבא.

תפקידו של צה"ל להלחם באויבים ולא לפנות יהודים. יש לבחון את עצם קיום המינהל האזרחי, שאיננו גוף צבאי אמיתי, להוציאו מצה"ל, ובכך להוציא את צה''ל מהמשחק הפוליטי והמשפטי אליו הוא נקלע שוב ושוב".טוען....