השר יולי אדלשטיין: למרות השלום, לא נוותר על ריבונות

שר הבריאות סייר בבתי ספר בגוש עציון ובאפרת לרגל תחילת שנת הלימודים. "הסגר אינו עונש, אלא שומר על הציבור".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באלול תש"פ

השר אדלשטיין עם תלמידים
השר אדלשטיין עם תלמידים
צילום: מאיר אליפור

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין קיים הבוקר (שלישי) סיור בבתי ספר באפרת ובגוש עציון עם ראשי המועצות עודד רביבי ושלמה נאמן.

"קיבלנו החלטה לא פשוטה - לפתוח את מערכת החינוך בישראל למרות השתוללות הנגיף. לא בכל המדינות בעולם התקבלו החלטות כאלה, אבל הצורך להחזיר את הילדים למערכת החינוך ולתת להורים להמשיך לעבוד היה לנגד עינינו", אמר אדלשטיין.

הוא ציין כי "צריך לחיות בצל הקורונה, לעשות הכל לדכא את הנגיף, לשטח את העקומה ולזכור שהקורומה עדיין כאן. לא מקובלות עלי הגישות של 'אין קורונה' או של 'לסגור הכל'. אבל אפשר להמשיך בכך רק אם נקיים את ההנחיות של משרד הבריאות".

אדלשטיין התייחס למצב ה'ערים האדומות'. "קיבלנו החלטה לא פשוטה נוספת אתמול לא לפתוח את מערכת החינוך ביישובים האדומים. אני מבין את הקושי של ההורים, המורים והילדים שהתכוננו ללכת לכיתות. אבל אני צריך להבין - קבלת ההחלטה סמוך לתחילת השנה אפשרה לנו להגיע עם רשימת ישובים מעודכנת. אם היינו מקבלים לפני כמה ימים את ההחלטה היו נכנסים ישובים נוספים לרשימה, ולא היינו מוכנים לעשות זאת. ההחלטה נועדה לבריאות הציבור, לא ענישה. עיר אדומה תהפוך לירוקה אם הרשויות והתושבים יפעלו ביחד לנצח את הנגיף".

שר הבריאות התייחס גם לעניין הסכם השלום עם איחוד האמירויות ועניין הריבונות ביו"ש. "באמירויות נמצאת משלחת ישראלית כולל מנכ"ל הבריאות ומסכמת על שיתופי פעולה. ההסכם חשוב ביותר ומבשר שינוי גדול באזור. אבל אני לא רואה שום סיבה שבעולם שההסכם החשוב הזה יהיה על חשבון הריבונות. צריך להמשיך לעשות שלום, והוכחנו שזה אפשרי, וביד השניה לפעול להחלת הריבונות בכל ישובי יהודה ושומרון. דווקא ההסכם מוכיח ששלום לא חייב להיות כרוך בוויתורים וחולשה אלא יכול להתבסס על עמידה על זכויותינו".

עודד רביבי ראש מועצה מקומית אפרת אמר, "אנחנו נרגשים מהבחירה של השר לפתוח איתנו את שנת הלימודים בתקופה המאתגרת של הקורונה. אנחנו מודים לו, לראש הממשלה ולפורפ גמזו על המאמצים הכבירים לפתוח את שנת הלימודים תוך דאגה לילדי ישראל ולבריאות כולנו. אנחנו נקפיד על הכללים והנהלים כפי שהגדירו אנשי המקצוע. שנה טובה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הוסיף, "אני מודה לשר יולי אדלשטיין שבחר וראה לנכון לפתוח את שנה"ל הלימודים המיוחדת הזאת בחבלי הארץ של גוש עציון ואפרת. כמי שבחר בתחילת דרכו להתיישב לראשונה בארץ ישראל בגוש עציון, זו סגירת מעגל חשובה וראויה".טוען....