עמירם בן אוליאל יתפלל במניין ביום כיפור?

מקורבי עמירם בן אוליאל טוענים כי שב"ס מפלה אותו ואינו מאפשר לו תפילה במניין אפילו ביום כיפור בעוד רוצחים ערבים מתפללים קבוצתית.

ערוץ 7 , ט' בתשרי תשפ"א

עמירם בן אוליאל ורעייתו בבית המשפט
עמירם בן אוליאל ורעייתו בבית המשפט
צילום: TOMER APPELBAUM.HAARETZ.POOL

שרות בתי הסוהר מסרב לאפשר לעמירם בן אוליאל שהורשע ברצח משפחת דוואבשה בכפר דומא להתפלל במניין ביום הכיפורים.

בעתירה שהוגשה לבית המשפט ביקש בן אוליאל כי יתאפשר לו להתפלל תפילות יום כיפור במניין. בנימוקי העתירה נאמר כי מחבלים רוצחים מקבלים תפילות קבוצתיות. עוד נכתב בעתירה על כך שבן אוליאל נמצא בתא קטן, עם שרותי "בול קליעה" באמצע התא, דבר שמונע ממנו הלכתית להתפלל בתוך תאו.

בתגובה לעתירה הודה שב"ס כי המחבלים מקבלים תפילות קבוצתיות אך הסביר כי בן אוליאל הוא מקרה אחר.

מקורביו של בן אוליאל טוענים כי "שב"ס נכנס לפלפולים הלכתיים מדוע מותר להתפלל ליד בול קליעה עם מחיצה קטנה".

פרקליטו של בן אוליאל, עו"ד איתמר בן גביר, תקף את התנהלות שב"ס, "העובדה ששב"ס מודים שרוצחים ערבים זוכים לתפילה קבוצתית ואילו על עמירם בן אוליאל נאסרת תפילה במניין אפילו ביום כיפור, היום החשוב ביותר לכל יהודי, מלמדת שלא רק שבשב"ס לא מפנימים ששישראל היא מדינה יהודית אלא שהם נוקטים אפליה פסולה נגד אסיר יהודי שלא זוכה לקיים את מצוות הדת שלו."

נציין כי לאחרונה הורשע עמירם בן אוליאל ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה בכפר דומא בשנת 2015 לאחר שעל פי הכרעת הדין השליך בקבוק תבערה לתוך הבית וגרם לשריפה.

סנגוריו של בן אוליאל הגישו לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד ראייה חדשה, בדמות דברים שאמר הניצול היחיד מהשריפה, הילד אחמד דוואבשה, בראיונות לעיתונות, אשר סותרים את הכרעת הדין במשפט, אולם השופטים דחו לפני כשלושה שבועות את הבקשה לפתוח את התיק מחדש.

לפני כשבוע וחצי נידון בן אוליאל לשלושה מאסרי עולם, וסנגוריו צפויים לערער בקרוב על הרשעתו לבית המשפט העליון, בטענה שזו מבוססת על הודאות שנגבו ממנו תחת רושם עינויים קשים אותם עבר.