עימות בין יהודים לערבים סמוך לעוז ציון
עימות בין יהודים לערבים סמוך לעוז ציון צילום: חדשות 12

תגובות רבות, מכל קצוות הקשת, התקבלו לתיעוד העימות היום (שלישי) בין ערבים ליהודים ליד מאחז "עוז ציון", ולתקיפת עיתונאי חדשות 12 אוהד חמו.

כזכור, בעת צילום כתבה לחדשות 12, מספר ערבים הכו נער גבעות שהתווכח איתם וניסה למנוע מהם מלשהות בכרם הזיתים. הדבר התפתח לעימות, במסגרתו תקפו נערי הגבעות באבנים מספר ערבים וכן את כתב חדשות 12 אוהד חמו.

הפרסום בתקשורת מוסגר כתקיפת נערי הגבעות את חמו ומגיבים רבים מיהרו לגנות את פעילי הימין, אך מגיבים רבים נוספים שצפו בתיעוד שהופץ בידי חדשות 12 זעמו על אופן מסגור האירוע.

"בזהירות הראויה", כתב עיתונאי בשבע יוני רוטנברג, "זה נראה שחמו הוזמן ולווה על ידי הפעילים הפלשתינים, ולכן הם גם ממהרים להגן עליו מפני המתנחל. ואם זה כך, אז זה הסיפור האמיתי והחמור פה - חדשות 12 כזרוע תעמולה של הרש"פ".

מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני הגיב: "איזה עיוות! לא להאמין! כל מי שצופה בסרטון רואה שהכותרת צריכה להיות: פורעים ערבים תקפו יהודים באלימות קשה".

פעיל הימין מאיר אטינגר צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "בסרטון - אוהד חמו שמלווה את הפרובוקטורים של הרשות הפלסטינית מגן על ערבים שתוקפים יהודי וחוטפים אותו".

עו"ד יותם אייל, מנהל הפעילות של הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, הגיב לחמו: "תראו מה זה, סרטון שמראה בבירור שערבים מתחילים סתם להכות יהודים, ומה מדווחים ערוץ 12? עימות בין מתנחלים למוסקים. חבל שפגעו בחמו ובצלם, אבל לפחות שיהיו הוגנים ולא יתנו פרשנות למה שכולנו רואים בבירור שקרה".

"זה די מדהים הדבר הזה", צייץ רונאל עדני. "אני רואה פה בסרטון לפחות עוד בן אדם אחד שמותקף אבל זה נעדר בדיווח ובמסגור".

מוקדם יותר, בנימין, נער גבעות המתגורר ב"עוז ציון", סיפר לערוץ 7 על המקרה מזווית ראייתו. כפי שאפשר לראות גם בתיעוד של חדשות 12, בעת וויכוח מילולי בין נערי הגבעות לערבים, החלו הערבים לתקוף את בנימין והפילו אותו על הרצפה.

"ישבנו בבית המדרש התפללנו", אמר בנימין לערוץ 7. "ראינו 11 רכבים בערך מגיעים מכיוון הכפר לגבעה. ירדנו אליהם מהר לראות מה זה. הם התחילו ללכת לכיוון המטעים. הלכו שם המון שמאלנים, המון ערבים, חדשות 12. היה שם המון ערבים עם חולצה קשורה על הפנים".

לטענתו, "באנו אליהם מיד, ירדנו שני חבר'ה להסתכל מה קורה. דיברנו איתם. התווכחתי איתם שזה האדמות שלי, אמרתי להם שיגיעו רק עם צבא כי אנחנו לא רוצים פה חיכוכים. ישר הם התחילו להקיף אותי, התחלתי לפחד".

הוויכוח המילולי בינו לבין הערבים התנהל בצעקות, תוך שהצדדים התקרבו אחד לשני באופן מאיים, אך בשלב זה ללא מגע פיזי.

לפתע אחד הערבים דחף אותו וחבריו החלו להכות אותו. "הם קפצו עלי 3 ערבים", אמר. "אחד חיבק אותי ותפס לי את הידיים, רץ איתי לכיוון הכפר. זה היה נסיון חטיפה. תפסו אותי 3 ערבים, התחילו לרוץ איתי לכיוון הכפר במהירות. הפילו אותי שם על טרסה, תקפו אותי. אגרופים לפנים".

"כולי מלא שריטות, גם בגב", סיפר. "הרביצו לי. קראנו לצבא בתחילת האירוע. הוא הרגיע את החבורה, ישר הרחיק את כולם, הרחיק את הערבים ואנחנו עלינו ללמעלה מיד".

עוד באותו נושא:

לאחר המקרה השליכו נערי הגבעות, כאמור, אבנים וסלעים לעבר כתב חדשות 12, אוהד חמו, במסגרת צילום כתבה ל''מהדורה המרכזית" שתשודר הערב.

בהודעת חדשות 12 נכתב: ''במסגרת צילום כתבה למהדורה המרכזית שתשודר הערב הותקף לפני הצהריים כתב חדשות קשת, אוהד חמו, באבנים ובסלעים בידי כמה מתנחלים. מצבו טוב, הוא לא נזקק לטיפול רפואי''.

ערבים ויהודים התעמתו, אוהד חמו נפגע חדשות 12

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו