הרב פרץ איינהורן העומד בראש עמותת צל"ש (צבא לשם שמיים) ועוסק בלימוד תורה ויעוץ והכוונה לחיילים, התארח בסדרת הרשת 'על רגל אחת ו-4 גלגלים'

בסדרה, 'על רגל אחת ו-4 גלגלים', שיצר אוריאל שאלזון, הוא מתלווה לרבנים בציבור הדתי לאומי במהלך נסיעותיהם ומשוחח איתם בשאלות מעולמם של צעירים.

עוד באותו נושא:

במהלך הפרק סיפר הרב איינהורן כי בכל יום הוא נוסע מאות קילומטרים כדי להעביר שיעורי תורה, וכי בכל שעות היממה הוא מקבל שאלות להתייעצות מנערים, חיילים, נשות חיילים ועוד.

בהמשך סיפר הרב אייינהורן איך החיוך נשאר על הפנים שלו כל היום, ומדוע אדם צריך לדון את עצמו לכף זכות ולקבל את עצמו בדגש על הדברים הטובים שהוא עושה.

בשבוע שעבר סיפר בשיחה עם ערוץ 7 אוריאל שאולזון, תלמיד לקולנוע בבית הספר סם שפיגל בירושלים, איך עלה במוחו הרעיון ליצירת סדרה כזו ומדוע בחר דווקא בפורמט הזה.

"לפני חודשיים מצאתי את עצמי קצין משוחרר ומובטל, שרגיל לאינטנסיביות משמעות ואחריות ביום יום", אמר שאולזון לערוץ 7. "נרשמתי ללימודי קולנוע והיו עוד כחודשיים עד לתחילת הלימודים".

"התחלתי ליצור סרטוני תדמית לכל מיני עסקים אבל הרגשתי מבוזבז וללא משמעות", הוסיף. "באחד הערבים גילגלתי את הפיד וכל מה שהופיע לי זה תכנים שלא ממש התאימו לי כ'דתי' וכן ראיונות עם כל מיני קבוצות אוכלוסייה קיצוניות ושוליות יחסית בחברה. חשבתי פתאום שזה הזוי שרבנים, שהם אנשי אשכולות, ערכיים, חכמים, ובעלי אוריינטציה יחודית, לא מופיעים על המסך, וגם אם כן מופיעים - זה באמירה שערורייתית כזו או אחרת, שרק מפלגת את פנים הציבור בין תתי זרמים ובתי מדרשות".

לדבריו, "אנחנו כצעירים, אחרי שעוזבים את בית המדרש, מאוד רוצים להיות בקשר איתם ולא תמיד מצליחים מסיבות טכניות ומהותיות. גם הרבנים, מלבד חלוצים מרכזיים, אין להם אינטרקצייה חזקה עם הרשתות החברתיות שנוכחות בחיים שלנו כצעירים".

"חשבתי קצת עם חברים והגענו לפורמט הזה של התלוות לנסיעה אוטנטית, שאולי הוא לא חדש בעולם המדיה, אבל כשאתה פוגש רב בצורה בלתי פורמאלית ולא מאחורי ספרים וציטוטים זה אחרת", סיפר. "זה אנושי יותר, טבעי, ובלי מחיצות באמצע. רציתי שזה מה שאנשים יראו על המסך, בני אדם לפני הכל, אנשי ערכיים ומהותיים שלא בהכרח צריכים להיות רחוקים מעולם התוכן היום יומי שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו