רז נזרי:
'פרשת משפטים בושה' - לא עילה לחקירה

המשנה ליועמ"ש בראיון ל'שביעי' על תיקי נתניהו: "עמדתי הייתה שונה בחלק מהתיקים והאישומים אותם סברתי שצריך לסגור"

ערוץ 7 , כ"ה בחשון תשפ"א

'פרשת משפטים בושה' - לא עילה לחקירה-ערוץ 7
רז נזרי
צילום: פלאש90

המשנה ליועמ"ש רז נזרי מבהיר כי חקירתה של האשה שקראה לעבר היועץ המשפטי לממשלה "פרשת משפטים בושה" כלל לא צריכה היתה להתקיים.

את הדברים אמר נזרי במסגרת מדור "פרוייקט השו"ת" בשבועון 'שביעי' המתפרסם השבת, "איני מכיר את פרטי העניין, אך משפט כזה לא אמור להוות עילה לחקירה פלילית ככלל, ולא מצדיק חקירה בשבת בפרט".

בנוגע לתיקי נתניהו אמר נזרי, "פורסם כבר שעמדתי הייתה שונה בחלק מהתיקים והאישומים אותם סברתי שצריך לסגור".

עם זאת העניק נזרי גיבוי מלא ליועמ"ש, "היו לנו ויכוחים ודיונים מעמיקים וסוערים, אך בסופו של יום האחריות והסמכות היא של היועץ. לא מקנא בו ובכובד ההכרעה שהונחה על כתפיו, אך יודע שקיבל את ההחלטה 'בלב כבד ובלב שלם', כדבריו".

נזרי הזכיר במסגרת הראיון כי היה בשעתו היחיד בצמרת משרד המשפטים שתמך באופן גורף בהקמת גוף הביקורת על הפרקליטות.

"הייתי בשעתו בדעת יחיד במשרד (מתוך צוות של שמונה בכירים), ותמכתי בהקמת גוף ביקורת על הפרקליטות. היו לי ויכוחים קשים עם פרקליט המדינה דאז לדור ובכירים נוספים. סברתי אז ואני סבור היום שגוף כזה הוא חשוב וחיוני מאין כמותו", ציין.

נזרי סיפר כי צפה בסדרה המדוברת 'מנאייכ' בהשפעת בני משפחתו, "צפיתי בעניין בהשפעת בניי, שכמובן שאלו אם זה יכול לקרות במערכת. הייתי צריך להסביר להם מדוע השחיתות המתוארת בסוף מופרכת ובלתי אפשרית, אך גם אמרתי להם ש'לולא היה למערכת כל כך קשה להודות בטעויות, לא היה כל כך קל להאשים אותנו בשחיתויות'. אגב, אמרתי וכתבתי זאת גם לאנשים במשרד".